- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

شورای امنیت سازمان ملل محکوم کرد

شورای امنیت سازمان ملل متحد، نگرانی جدی خود در ارتباط به تهدید های ابراز نمود که از سوی طالبان، شبکهء القاعده، گروه نام نهاد دولت اسلامی یا داعش و دیگر گروه های مسلح غیر قانونی در افغانستان متوجه مردم، نیرو های امنیتی و حضور قوای بین المللی در این کشور می باشد.

 

اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد در اعلامیه که شام جمعه به دسترس رسانه ها قرار گرفت، حمله تروریستی روز جمعه در نزدیکی سفارت هسپانیا در کابل را با شدید ترین الفاظ محکوم کرد که در نتیجه آن حداقل دو فرد ملکی، یک افسر پولیس و یک محافظ هسپانوی سفارت این کشور کشته و همچنان شمار دیگر زخمی شدند.

 

طالبان مسلح مسئولیت این حمله را به دوش گرفته اند.

 

شورای امنیت سازمان ملل متحد که تحت رهبری ایالات متحده امریکا برگزار شده بود، به ضرورت عدالت کشاندن مرتکبین، سازمان دهنده گان، تمویل کننده گان و حمایت کننده گان این حملات تروریستی تأکید کرد.

 

این ادارهء ارشد سازمان ملل متحد، از همه کشور ها تقاضا کرد که در مطابقت با مسوولیت های شان در برابر قانون بین المللی و قطعنامه های شورای امنیت، در این زمینه مقامات افغان را به طور فعال همکاری کنند.

 

اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد تائید کردند که تروریزم در همهء اشکال و مظاهر آن صرف نظر از انگیزه، محل و زمان آن یک جرم غیر قابل توجیه به شمار رفته و هر کسی که مرتکب آن می شود، نباید به هیچ مذهب، ملیت و گروه قومی نسبت داده شود.

 

شورای امنیت سازمان ملل متحد اصرار ورزید که با در نظر داشت تحولات اخیر، هیچ خشونت و عمل تروریتسی نمی تواند سد راهصلح، ثبات و دیموکراسی در افغانستان شود که از سوی مردم، حکومت افغانستان و همچنان جامعه بین المللی حمایت می شود.

 

در اعلامیه آمده است که ۱۵ عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد همدردی و تسلیت عمیق خود را به خانواده های قربانیان،مردم و دولت افغانستان و همچنان به مردم و حکومت هسپانیا ابراز داشته خواهان صحت یابی فوری زخمی های حادثه شدند.