افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 12 دسامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

غنی: کناره گیری آقای نبیل خواست پاکستان نبوده است

رییس جمهور آوازه ها را در باره این که کناره گیری آقای نبیل از خواست های پاکستان بوده است، هشدار می دهد هرکسی که فکر مداخله در تعینات افغانستان را داشته باشد برای صد سال جنگ اماده گی بگیرد .

 

رییس جمهور غنی هشدار می دهد هرکسی که به این فکر باشد که رییس جمهورافغانستان یا شورای امنیت به خواست دیگران یک مقام را برکنار می کند ، برای صد سال جنگ، آماده باشد.

 

رییس جمهور اتهام ها را در باره کناری رحمت الله نبیل به خواست پاکستان، با قاطعیت رد می کند و می گوید که تغییرات در نهادهای حکومتی هر کشور یک کار معمول است.

 

در همین حال عبدالله عبدالله رییس اجراییه حکومت وحدت ملی، از کار های رحمت الله نبیل رییس پیشین امنیت ملی ستایش می کند و می گوید که پذیرفتن استعفای وی کار ساده یی نبوده است .

 

پس از کناره گیری رحمت الله نبیل از ریاست عمومی امنیت ملی، رییس جمهور غنی از کارهای آقای نبیل ستایش می کند و تغییر در مقام های نهاد های دولتی را یک امرمعمول می داند.

 

محمد اشرف غنی رییس جمهورگفت:” آقای نبیل دیروز استعفا کردن و استعفای شان منظور شد و تغییرافراد در یک نظام یک پدیده معمول است .”

 

رییس جمهور آوازه ها را در باره این که کناره گیری آقای نبیل از خواست های پاکستان بوده است، هشدار می دهد هرکسی که فکر مداخله در تعینات افغانستان را داشته باشد برای صد سال جنگ اماده گی بگیرد .

 

محمد اشرف غنی رییس جمهور گفت:” هرکسی که این فکر را دارد که رییس جمهور، شورای امنیت و یا عضوی از این حکومت به خواست دیگرا یک مقام را برطرف می کند برای صد سال جنگ آماده گی بگیرد و این خیانت ملی است ، به هیچ کشور خارجی اجازه داده نخواهد شد که در تعینات افغانستان مداخله کند.”

 

در همین حال عبدالله عبدالله رییس اجراییه حکومت وحدت ملی می گوید که پذیرفتن استعفای آقای نبیل کار ساده یی نبوده است.

 

عبدالله عبدالله رییس اجراییه حکومت وحدت ملی گفت:” استعفا حق هر مقام و عضو حکومت است، اگرچه این مسله پذیرفتن اش آسان نبود.”

 

از سوی هم حاجی محمد محقق نیز در این باره چنین می گوید.

 

حاجی محمد محقق معاون دوم رییس اجراییه گفت:” این یک امر عادی است اما خدا کند خلای امنیتی و اطلاعاتی به وجود نیاید با وجودی که دیگر سیستیم نظامی محکم است و آقای نبیل اگر استعفا هم کرده است ستیم نظامی اداره پا برجاست اما اگر استعفا نمی داد و می بودن موثرتر بود.”

 

رحمت الله نبیل رییس پیشین ریاست عمومی امنیت ملی، پس از نشست قلب آسیا در اسلام آباد، در صفحه فیس بوک اش از رییس جمهور انتقاد کرد و پس از آن در نامه یی که به رییس جمهور فرستاده است، گفته است که در چند ماه اخیر با برخی از سیاست های حکومت موافق نبوده است، از همین رو دیده می شود که تنها نشست قلب آسیا علت کناره گیری آقای نبیل نه بل اختلاف نظرها میان وی و حکومت از ماه بدینسو ادامه داشته است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار