افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 12 دسامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

ترامپ: کلینتون مایه تمسخر است!

ترامپ در خصوص انتقادات «هیلاری کلینتون» نامزد پیشتاز دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 امریکا از خودش به تمسخر گفت: «کلینتون خودش مایه تمسخر است. او بدترین وزیر خارجه تاریخ امریکا بوده است. من سالها نظاره‌گر او بودم. او چنین فاجعه‌ای را به همراه اوباما و سیاست‌هایش در دورانی که وزیر خارجه بود به بار آورد.»

 

 

«دونالد ترامپ» نامزد پیشتاز جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 در گفت‌وگو با شبکه «فاکس‌نیوز» در دفاع از اظهارات خود علیه جامعه مسلمانان گفت که بحث ممانعت از ورود مسلمانان به امریکا «ارتباطی به مذهب ندارد بلکه مسئله امنیت است».

 

وی مدعی شد که منظورش این نبوده که تمامی مسلمانان از ورود به امریکا منع شود بلکه این شامل یک ممنوعیت موقت می‌شده است.

 

ترامپ در اینباره تصریح کرد: «این یک ممنوعیت موقت است و شامل همه نمی‌شود اما افراد زیادی را در برمی‌گیرد. من نظامی را به وجود می‌آورم تا بررسی کنیم که چه کسی واجد شرایط ورود به امریکا است».

 

این تاجر ملیاردر در پاسخ به مجری شبکه فاکس نیوز که تأکید کرد که امریکا به کشورهای مسلمان برای مبارزه با تروریست‌ها نیاز دارد، گفت: «نه اینطور نیست اما فکر می‌کنم این کشورها می‌توانند بسیار کمک کننده باشند».

 

وی با اینحال از اظهارات ضدمسلمانان خود دفاع کرد و گفت: «من دوستان خوب زیادی دارم که مسلمان هستند. آنها افراد فوق‌العاده‌ای هستند و از من به دلیل مطرح کردن چنین چیزی تشکر کردند».

 

ترامپ همچنین در خصوص انتقادات «هیلاری کلینتون» نامزد پیشتاز دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 امریکا از خودش به تمسخر گفت: «کلینتون خودش مایه تمسخر است. او بدترین وزیر خارجه تاریخ امریکا بوده است. من سالها نظاره‌گر او بودم. او چنین فاجعه‌ای را به همراه اوباما و سیاست‌هایش در دورانی که وزیر خارجه بود به بار آورد.»

 

وی ادامه داد: «به تمام آنچه که در لیبی، بنغازی و رخدادهایی که برای سفیر امریکا در بنغازی رخ داد، نگاهی بیاندازید. در تمامی این رخدادها، کلینتون یکی از عاملان فجایعی بوده که به بار آمده است».

 

اوباما اخیراً در خصوص تبعیض نژادی هشدار داده بود و گفت: «امریکایی‌های مسلمان، دوستان و همسایگان و کارگران و قهرمانان ورزشی ما هستند».

 

ترامپ در انتقادی تند از اوباما گفت: این یک بی‌آبرویی کامل است. ما رئیس‌جمهوری داریم که هیچ‌گونه اطلاع و شواهدی ندارد و از آنچه رخ می دهد بی‌خبر است».

 

این تاجر ملیاردر در پاسخ به انتقادات «دیک چنی» معاون رئیس‌جمهور سابق امریکا که او را یک «افراطی» نامیده بود، گفت: «من در سال 2003 با حمله به عراق مخالف بودم و دیک چنی کسی بود که با جنگ عراق موافق بود و جنگی به پا شد که نباید به راه می‌افتاد. حالا این فرد به من می‌گوید که تو یک افراطی هستی، من افراطی نیستم من کسی هستم که از اوضاعی که در جریان است، آگاهی دارم».

 

ترامپ که در هفته‌های گذشته چندین بار با بیان اظهارات نژادپرستانه علیه مسلمان‌ها خبرساز شده، در بیانیه‌ای با ادعای اینکه عده زیادی از مسلمان‌ها از امریکایی‌ها نفرت دارند ورود آنها را به منزله حملات بیشتر در خاک کشورش دانسته است.

 

او در این بیانیه که کمپین تبلیغاتش‌اش نشر کرده آورده است: «بدون نگاه کردن به داده‌های نظرسنجی مختلف، برای هر کسی واضح است که این نفرت، فراتر از حد درک است.»

 

اظهارات ترامپ علیه مسلمانان موجب شد تا مقامات مختلفی از حزب جمهوری‌خواه و دموکرات و حتی کشورهای دیگری چون انگلیس،‌ مصر، ایران، عراق و حتی رژیم صهیونیستی نیز به او اعتراض کنند به طوریکه نمایندگان پارلمان رژیم صهیونیستی خواستار ممانعت از ورود نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری امریکا به اراضی اشغالی شدند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار