افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 10 دسامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

خطر داعش محدود به منطقه خاورمیانه نمی‌شود

«عمار طعمه» عضو کمیته امنیت و دفاع مشرانو جرگه عراق در بغداد اظهار داشت: ادامه سیطره داعش بر مناطق گسترده‌ای از سوریه و عراق قدرت این گروهک تروریستی را برای سربازگیری از بین جوانان جدیدی از کشورهای مختلف جهان را افزایش داده و این به معنای افزایش تهدیدهای داعش علیه صلح و امنیت بین‌المللی است.

 

وی درباره طولانی شدن مدت جنگ علیه داعش و عدم اتخاذ تدابیر جدی برای سرکوب آن هشدار داد و گفت: جامعه بین‌المللی چاره‌ای جز متحد کردن تلاش‌های خود و برداشتن گام‌های عملی جدی برای مبارزه با داعش ندارد، چرا که خطر داعش محدود به منطقه خاورمیانه نمی‌شود.

 

نماینده مشرانو جرگه عراق با انتقاد از جدی نبودن جامعه بین‌المللی در مبارزه زودهنگام با داعش گفت: باید از آنهایی که در میدان نبرد با داعش به سر می‌برند، حمایت‌های بزرگی صورت گیرد و امروز عراق خط مقدم رویارویی با این گروهک تروریستی است.

 

وی افزود: کشورهای جهان اگر بخواهند به طور جدی با داعش مبارزه کنند باید بر تسلیح نیروهای مسلح عراق و تجدید قوای آن تمرکز کنند، به گونه‌ای که از طریق آموزش و بالا بردن سطح قدرت فنی نیروهای عراقی و هماهنگی اطلاعاتی و امنیتی با بغداد و همچنین پشتیبانی هوایی در حملات علیه داعش بر تلاش های خود بیفزایند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار