افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 10 دسامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

دونالد ترامپ: افراطیون مسلمان معضل کنونی ما هستند

نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا پس از حادثه تیراندازی اخیر در کالیفرنیا، بار دیگر به مطرح‌کردن صحبت‌های خود مبنی بر تحت‌نظر قراردادن و اِعمال رفتارهای خاص علیه مسلمانان مقیم این کشور پرداخته است.

 

با وجود وقوع حملات مسلحانه‌ی روزانه در جای‌جای امریکا، حادثه تیراندازی روز چهارشنبۀ گذشته در مرکز نگهداری معلولان، با 14 کشته و 20 مجروح، باعث شد «دونالد ترامپ» جمهوری‌خواه بار دیگر بحث اتخاذ اقدامات خاص علیه آنچه مسلمانان افراطی خوانده است را تکرار کند.

 

به نوشته واشنگتن پست، ترامپ در مصاحبه با «سی‌بی‌اس نیوز» گفت: «افراطیون مسلمان معضل کنونی ما هستند. بیایید خودمان را فریب ندهیم و ساده‌لوح نباشیم. شما هم‌اکنون با افرادی در کشور خود سروکار دارید که باید تحت نظر و مراقبت باشند. ما باید هرلحظه مراقب و هوشیار باشیم و اگر غیر از این فکر کنیم، خود را به حماقت زده‌ایم.»

 

«اکنون کسانی مسئول این کشور هستند که از اوضاع کشور خبر ندارند و نمی‌دانند دارد چه اتفاقی می‌افتد. وقتی رییس‌جمهور شما می‌گوید معضل گرم شدن زمین و تغییر اقلیم، بزرگترین مشکل ما است، این یعنی ما با کسی طرف هستیم که اصلاً از مسأله پرت است.»

 

نامزد 69 ساله حزب جمهوری‌خواه، در ادامه با اشاره به آنچه «تروریسم اسلامی افراطی» می‌خواند، بهبود اوضاع کشورش را تنها منوط به پایان دوران ریاست جمهوری باراک اوباما در سال 2016 اعلام می‌کند.

 

مجری سابق تلویزیون و سرمایه‌گذار فعلی صنعت ساختمان امریکا در انتها می‌گوید: «تا زمانی که اوباما به این مشکل اعتراف نکند، راه به جایی نخواهیم برد. البته خوشبختانه او مدت زیادی در این مسند باقی نخواهد ماند. مشکل ما زمانی حل ‌می شود که او هرچه زودتر برود پی کارش.

 

این ملیاردر معروف و رییس سازمان ترامپ در برج معروف شهر «منهتن» نیویورک، چندی پیش ضمن اهانت به مسلمانان از لزوم ثبت مشخصات کامل همۀ اتباع مسلمان این کشور در یک پایگاه اطلاعاتی ویژه و صدور گواهی مذهبی خاص برای آنها صحبت کرده بود. اظهارات تند ترامپ همواره با واکنش‌های متفاوتی ازسوی رسانه‌ها و سیاستمداران امریکا روبرو شده است، و حتی برخی اعضای حزب جمهو‌ری‌خواه نیز رفتار و عقاید وی را مسبب بدنامی و تحریک اذهان رأی‌دهندگان علیه حزب مذکور خوانده بودند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار