افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 10 دسامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

توهم امریکا و انگلیس در سوریه

پایگاه خبری ایندیپندنت در گزارشی نوشت؛ تصویب مجوز حملات هوایی انگلیس در سوریه توسط مشرانو جرگه این کشور می‌تواند یک لحظه نمادین تلقی شود چرا که از سال 2003 این چهارمین بار است که انگلیس خود را درگیر یک جنگ در خاورمیانه می‌کند.

 

ایندیپندنت با اشاره به شروع حملات هوایی انگلیس در سوریه نوشت: این حملات در حالی آغاز شده است که پیش از این امریکا و روسیه با مداخله در سوریه و عراق هنوز نتوانسته اند از بن بست ناشی از داعش خارج شوند و این بر پیچیدگی معادلات در سوریه افزوده است.

 

براساس این گزارش، اقدام سیاسی بریتانیا تحت فشار امریکا، که نمی‌خواهد داعش، بشار اسد و نیروهای وابسته به القاعده نظیر جبهه النصره جنگ در سوریه را به نفع خود تمام کنند، حاصل شد.

 

ایندیپندنت نوشت: واشنگتن تلاش می‌کند تا وانمود کند که در سوریه نیروهایی به اسم نیروهای میانه رو وجود دارند که با هر سه گروه ذکر شده مخالف هستند و توانایی این را دارند که قدرت را در این کشور در اختیار بگیرند. دیوید کامرون هم مشابه امریکا اعتقاد دارد که نه تنها نیروهای میانه رو وجود دارند بلکه تعداد آنها 70 هزار نفر است که بعضی از آنها بقایای اردوی آزاد سوریه هستند که دو سال پیش از هم فروپاشید.

 

این گزارش افزود: این توهمات بسیار مهم هستند چرا که یک خلا خطرناک در قلب پالیسی های امریکا و بریتانیا را می‌پوشاند. بدتر از آن اینکه این فانتزیها به حیث جایگزینی برای پالیسی های واقعی عمل می‌کنند و سوریه را به سمت یک جنگ بی پایان خواهد کشاند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار