افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 10 دسامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

سرحدات آبی انگلیس، آسیب‌پذیر در مقابل تروریست‌ها

بعد از حملات تروریستی هفته‌های اخیر در پاریس هشدار امنیتی در انگلیس در حالت فوق‌العاده قرار گرفت ه است و برخی مقامات سابق انگلیسی از عدم امنیت در سرحدات آبی این کشور سخن گفته‌اند.

 

به نوشته اسکای‌نیوز، یک کارشناس مسایل امنیتی در انگلیس هشدار داد، سرحدات ساحلی انگلیس قابلیت آسیب‌پذیری بالایی دارند و می‌توانند هدف تروریست‌ها برای قاچاق اسلحه باشند.

 

با وجود آنکه انگلیس بعد از حملات اخیر پاریس در حالت آماده‌باش قرار گرفته است، تنها 5 قایق نیروهای سرحدی در همه سواحل سرحدی انگلیس حضور دارند.

 

یک افسر سابق نیروهای ویژه انگلیس، این تعداد قایق پاسبان سرحدی را نامناسب عنوان کرد و گفت «فکر می‌کنم ما در تلاشیم در تمام سطوح امنیتی فعالیت داشته باشیم اما خلاف آنچه دولت می‌گوید این تلاش‌ها با کمترین امکانات ممکن صورت می‌پذیرد.»

 

همچنین «دریادار لرد وست» وزیر سابق امنیت و قومندان سابق نیروی دریایی انگلیس درباره امنیت سرحدات آبی این کشور گفت منابع بیشتری نیاز است. وی گفت «من نگران هستم که نیروهای سرحدی این امکانات را برای سازمان‌دهی کردن مسایل نداشته و دیگر نیروها نیز این امکان را در اختیار ندارند.»

 

این نگرانی در حالی ابراز شده است که روز جمعه خبرهایی از ارتباط میان تروریست‌های مسلح حملات اخیر پاریس در انگلیس خبرهایی نشر شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار