افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 9 دسامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

ادامه درگیری های بین دو گروه طالبان در شیندند هرات

بیش از پنجاه تن از طالبان مسلح در یک درگیری مسلحانه در ولسوالی شیندند ولایت هرات کشته شده و حدود پنجاه تن دیگر شان زخم برداشته اند.

 

احسان الله حیات سخنگوی والی هرات می‌گوید، تلفات این حادثه در جریان درگیری مسلحانه میان افراد وابسته به ملا محمد رسول و ملا اختر منصور در منطقه زیرکوه ولسوالی شیندند انجام یافته است.

 

درگیری های مسلحانه میان افراد ملا اختر محمد منصور و ملا محمد رسول در ولسوالی شیندند شدت بیشتری یافته است.

 

احسان الله حیات سخنگوی والی هرات می‌گوید، زد و خورد مسلحانه میان دو طرف درگیر صبح روز گذشته آغاز شده و تاکنون نیز ادامه دارد.

 

آقای حیات می‌گوید، در نیتجه درگیرهای مسلحانه تاکنون بیش از پنجاه تن کشته و حدود پنجاه تن دیگر از طرف‌های درگیر کشته شده‌اند.

 

دگر جنرال تاج محمد جاهد قوماندان قول اردوی دوصد هفت ظفر در غرب افغانستان می‌گوید، شماری از طالبان از ولایت فراه و بعضی از ولسوالی‌های هرات به کمک همکاران شان در منطقه زیرکوه شتافتند.

 

گزارش‌ها می‌رساند که رازمحمد ننگیالی مسئول امنیتی ملا محمد رسول رهبر جدید طالبان قوماندانی جنگ علیه نیروهای ملا اختر محمد منصور در ولسوالی شیندند را بعهده دارد، اما از سوی دیگر ملا عبدالصمد یکی از قوماندانان ملا اختر محمد منصور در برابر افراد ننگیالی صف آرایی می‌کند.

 

منطقه زیرکوه ولسوالی شیندند جایی که حدود یکماه قبل ملا محمد رسول به صورت علنی در میان هواداران خود ظاهر شد و خود را جانشین ملا محمد عمر معرفی کرد از دو روز به این سو شاهد درگیری های خونین میان طالبان است.

 

گرچه تاکنون افراد وابسته به طرف‌های درگیر در مورد این زد و خوردها سخن نگفته اند، اما مسئولان محلی در ولایت هرات این درگیری‌ها را مرتبط به اختلافاتی می‌دانند که از مدتی به این سو میان کدرهای رهبری طالبان ایجاد شده است.

 

بعد از اعلان مرگ ملا محمد عمر رهبر پیشین طالبان درگیری های مشابه میان افراد وابسته به این دو گروه در منطقه زیرکوه ولسوالی به وجود آمد که در نتیجه آن تلفات جانی به دو طرف درگیر به وجود آمده بود.

 

زیرکوه ولسوالی شیندند ولایت هرات از جمله مناطقی است که طالبان حاکمیت قوی در آنجا دارند و هرازگاهی حملات را بالای نیروهای امنیتی افغان نیز انجام می‌دهند. اما حالا مقامات امنیتی در این ولایت خوشبین اند که تداوم این درگیری ها، طالبان در این منطقه را ضعیف خواهد ساخت.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار