افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 6 دسامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

لت و کوب شهردار شهر مزارشریف از سوی افراد ناشناس

محمدیونس مقیم شهردار مزارشریف و رییس بخش تنظیف این شهر به همراه شماری از کارگران که مشغول برچیدن غرفه دستفروشان از سطح شهر بوده اند، از سوی افراد ناشناس و چماق بدست مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند.

 

در همین حال چند تن از کارگران شهرداری مزارشریف ادعا دارند که آنان هنگامی که مشغول برچیدن غرفه های دستفروشان در داخل شهر بودند حوالی شام روز جمعه در پیش روی مسجد سه دوکان که در شمال روضه مبارک واقع است، از سوی افراد ناشناس مورد ضرب قرار گرفته و به شدت مضروب شده اند.

 

یک تن ازکارگران تنظیف شهرداری که خود را محمدحسن معرفی کرد، می‌گوید آنان هنگام برداشتن غرفه های بالای جوی درمقابل مارکت متحد مورد حمله گروهی از افراد ناشناس قرار گرفته اند. به گفته وی مهاجمان بدون دلیل روشن آنها را از کار منع کرده و به ریاست شهرداری و مسئولین تنظیف نیز فحاشی نمودند.

 

معاون شهرداری مزارشریف می‌گوید که این واقعه بعد ازظهر جمعه رخ داده و هنگامیکه خود شهردار با رئیس و اعضای شهرداری درنزدیک مسجد سه دکان مشغول برداشتن غرفه های دستفروشان بودیم، مورد هجوم افراد خشمگین و ناشناس قرار گرفتیم، و با تلاش فراوان توانستیم شهردار را از زیر دست افراد مهاجم و چماق بدست بیرون آوریم.

 

به گفته وی در نتیجه این زود و خورد ۱۴ تن از مسئولین تنظیف و کارگران این ریاست به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند.

 

معاون شهرداری شهر مزار اضافه کرد که از روز گذشته تا زمان روشن شدن این قضیه، ریاست شهرداری و تمامی کارکنان آن به رسم اعتراض، کارهای اداری و نظافت شهر را توقف داده و تا زمانی که این قضیه از سوی ارگانهای قانونی، مورد رسیدگی قرار نگرفته و عاملان آن دستگیر نگردد، دروازه این اداره بروی مراجعه کنندگان بسته خواهد بود.

 

معاون شهرداری دست برخی از افراد و حلقات زورمند را در پشت این قضیه دخیل می داند و می گوید که هیچ یک از دستفروشان و غرفه داران جرأت انجام چنین کارهایی را ندارند؛ اما وی از هیچ شخص و یا گروه خاصی نام نبرد.

 

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار