افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 5 دسامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

تمویل بخشی از منابع مالی طالبان از پول آدم ربایی!

اداره امنیت ملی گفته است که یک تن از فرماندهان شبکه تروریستی حقانی مشهور به مبارز چند روز قبل توسط یک تن از افرادش فردی را اختطاف و در ازای رهایی اش، از خانواده او ۵۰۰ هزار دالر امریکایی مطالبه کرده بود.

 

در خبرنامه امنیت ملی که روز گذشته منتشر شده آمده است که سیمع الله چند روز پیش یک نوجوان را شهر گردیز مرکز ولایت پکتیا اختطاف و به ولسوالی زرمت اننتقال داده بود.

 

ماموران امنیت ملی سمیع الله را از شهر گردیز بازداشت کرده اند.

 

امنیت ملی در خبرنامه که به رسانه ها فرستاده از سرنوشت فرد ربوده شده اطلاعات نداده است اما گفته فرماندهان شبکه حقانی بمنظور تمویل مالی گروه های شان دست به آدم ربایی می زنند و پول بدست آمده از این طریق را در فعالیت های تروریستی استفاده می کنند.

 

کابل، غزنی، هرات، قندهار، فاریاب و فراه از مناطق خوانده شده که بیشترین رقم آدم ربایی در این ولایت صورت گرفته است، مقامات این ولایات طالبان را مسوول این ادم ربایی ها خوانده اند.

 

مقامات حکومت بارها گفته بودند که طالبان یا به شکل مستقیم در آدم ربایی ها دست دارند و یا هم آدم ربایان از سوی این گروه حمایت می شوند.

 

در چند مورد گروگانگیری در ولایت غزنی، محمدعلی احمدی، معاون والی گفته بود که طالبان در پشت حوادث گروگانگیری دست دارند.

 

مقامات حکومت افغانستان گفته اند که ادم ربایی و گروگانگییر به انگیزه دامن زدن به اختلافات قومی از سوی گروه های تندرو تروریستی صورت می گیرد.

 

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار