افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 4 دسامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

افتتاح دو کارخانه تولیدی با مشارکت سکتور خصوصی در شهرک صنعتی هرات

کارخانه “قالین ابریشم هرات” و شرکت صنعتی”نمک افغان مفید” با مشارکت و سرمایه گذاری سکتور خصوصی در شهرک صنعتی هرات آغاز به کار کردند.

 

در مراسم بهره برداری این دو کارخانه محمد آصف رحیمی؛ والی هرات و قربان حقجو رییس اداره آیسا حضور داشتند.

 

با فعالیت این کارخانه ها علاوه ایجاد فرصت های شغلی دایمی برای ده ها نفر، بخشی از نیازمندی های بازار داخلی هرات نیز تامین میشود.

 

 

کارخانه ” قالین ابریشم هرات” ظرفیت تولید ۱۵۰ تخته قالین را در یک روز دار میباشد که با هزینه نزدیک به ۶ میلیون دالری توسط یکی از سرمایه‌گذاران به بهره برداری رسید.

 

محمد قربان حقجو رییس اداره آیسا می‌گوید: فعالیت این فابریکه کمک می‌کند تا نیازمندی افغانستان به واردات قالین از خارج را کاهش دهد.

 

در همین حال محمد آصف رحیمی والی هرات آغاز به کار این فابریکه را گامی به سوی افزایش سرمایه‌گذاری‌های بیشتر در این ولایت عنوان می‌کند.

 

والی هرات تاکید می‌ورزد که فعالیت فابریکه تولیدی قالین ابریشم هرات، سبب تشویق سرمایه‌گذاری بیشتر و اشتغال زایی برای یکصد و پنجاه نفر می شود.

 

 

کارخانه نمک مفید نیز با سرمایه گذاری ابتدایی یک میلیون دالر احداث شده است که در آن روزانه سی تَن بصورت دایمی مشغول به کار می شوند.

 

محصولات این کارخانه به بازارهای داخلی عرضه میشود.

 

والی هرات ضمن ابراز خرسندی از آغاز این فعالیت کارخانه ها،روند رو به رشد سرمایه گذاری درحوزه های صنعتی و اقتصادی را امیدوار کننده خواند.

 

قربان حقجو؛ رییس اداره حمایت از سرمایه گذاری نیز اطمینان داد که بخاطرحمایت بیشتر ازسرمایه گذاران داخلی برنامه های اساسی روی دست گرفته شده است.

 

این درحالیست که والی هرات و هیات همراه همچنان ازبرخی کارخانجات تولیدی شهرک صنعتی نیز بازدید نمودند و ضمن بررسی مشکلات شان بر حمایت از تولیدات داخلی تاکیدنمودند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار