افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 4 دسامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

همزمان با سفر غنی به سویدن/برگزاری تجمعی اعتراض آمیز افغانستانی های مقیم این کشور

مهاجران افغانستانی حاضر در سویدن خود را برای برگزاری تجمعی برای اعتراض به سیاست‌های رئیس‌جمهور کشورمان در قبال مهاجران کشور در استکهلم آماده می‌کنند.

 

محمد اشرف‌غنی رییس‌جمهور افغانستان در سفر دوره‌ای خود به اروپا آلمان را به مقصد سویدن ترک کند.

 

براساس برنامه‌های اعلام شده غنی امروز جمعه با ملکه «ویکتوریا» ولیعهد سوئد، نخست‌وزیر و وزرای خارجه و دفاع این کشور دیدارهای جداگانه‌ای خواهد داشت.

 

غنی همچنین روز جمعه در مؤسسه سلطنتی تکنولوژی سویدن سخنرانی می‌کند.

 

ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان پیش از این اعلام کرده بود که موافقتنامه همکاری‌های توسعه‌ای میان افغانستان و سویدن نیز از سوی مقامات دو کشور در حضور غنی و نخست‌وزیر این کشور به امضا خواهد رسید.

 

هم‌زمان با سفر غنی به کشورهای اروپایی بسیاری از مهاجرین افغانستانی بر این امید بودند که با سفر رییس‌جمهور کشورمان به اروپا بسیاری از مشکلات آن‌ها حل خواهد شد.

 

پیش از این آلمان اعلام کرده بود که تعدادی زیادی از پناهجویان افغان را به کشورشان باز خواهد گرداند، تصمیمی که با حمایت اشرف‌غنی روبرو شد و باعث ناراحتی مهاجان افغانستانی مقیم آلمان گردید.

 

غنی روز گذشته نیز در دیدار با مرکل از پناهجویان افغان خواسته بود آلمان را ترک و به کشورشان بازگردند.

 

اکنون برخی مهاجران افغان مقیم سویدن تصمیم گرفته‌اند هم‌زمان با سفر غنی به استکهلم تظاهرات اعتراضی را نسبت به مواضع اخیر وی در قبال مهاجرین برگزار کنند.

 

برخی مهاجرین افغانستانی مقیم سویدن می‌گویند یکی از دلایل تظاهرات روز گذشته اعتراض به حمایت دولت افغانستان از اخراج اجباری پناهجویان افغان از اروپا به ویژه از سویدن است که غنی از این طرح استقبال کرده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار