افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 3 دسامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

دهلی 4 چرخبال نظامی به کابل می دهد

سفیر هندوستان در کابل به دیدار سران افغانستان و پاکستان واکنش نشان داد و گفت که افزایش گفت و گوها میان سران دو کشور مثبت است، اما این گفت و گو ها باید از کشته شدن هزاران انسان بی گناه در افغانستان، جلوگیری کند.

 

آمر سنها’ روز گذشته در جمع خبرنگاران افزود: هندوستان به زودی 4 چرخبال نظامی در اختیار افغانستان قرار خواهد داد و تامین و تجهیز اردوی افغانستان را بررسی خواهد کرد.

 

وی افزود که کمک های هندوستان به اردوی افغانستان، از جمله تحویل چهار چرخبال نظامی، در چارچوب پیمان راهبردی کابل – دهلی نو صورت می گیرد.

 

‘محمد اشرف غنی’ رییس جمهوری افغانستان و ‘نواز شریف’ نخست وزیر پاکستان نهم قوس در حاشیه کانفرانس تغییر اقلیم در پاریس بعد از ماه ها تنش در روابط دو کشور و رد و بدل کردن پیام های تند به طرفین در سخنرانی های خود، با یکدیگر دیدار و گفت و گو کردند.

 

رییس جمهوری کشورمان، در سخنان خود از پاکستان به عنوان لانه های تربیت تروریست ها و کشوری که از خاک آن پیام جنگ به افغانستان می رسد، یاد کرد و انتظار دارد تا اسلام آباد، پناهگاه های گروه طالبان را در مناطق مرزی دو کشور هدف بمباردمان قرار دهد.

 

نخست وزیر پاکستان در پاسخ به این انتظارات گفته است که اسلام آباد نمی تواند هم زمان هم گروه طالبان را به پای میز مذاکره با دولت افغانستان دعوت کند و هم آنان را مورد حمله قرار دهد.

 

از سوی دیگر ‘سرتاج عزیز’ مشاور امنیت ملی و سیاست خارجی پاکستان هم در واکنش به درخواست مقام های کابل گفته است که پاکستان، نگهبان افغانستان نیست.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار