افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 2 دسامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

نبود امکانات و تجهیزات نظامی مناسب در فراه

پیرامون این قضایا هیات بلندپایه ای از وزارتهای دفاع، داخله و ریاست امنیت ملی به این ولایت سفر کرده و گزارش این مشکلات را دریافت کرده اند.

 

 

ولایت فراه در حال حاضر در وضع وخیم تجهیزات امنیتی از جمله اسلحه، مهمات و وسایل نقلیه به سر می برد و این امکانات فرسوده شده است.

 

مقامات محلی فراه با تایید این خبر می گویند که پیرامون این قضایا هیات بلندپایه ای از وزارتهای دفاع، داخله و ریاست امنیت ملی به این ولایت سفر کرده و گزارش این مشکلات را دریافت کرده اند.

 

محمد یونس رسولی، معاون والی فراه گفت: ” هم اکنون مهمترین مشکل نظامیان ولایت فراه در بخش نبود امکانات از جمله جنگ افزار، مهمات و وسایل نقلیه می باشد”.

 

به بیان او؛ این چالشها تاثیرات منفی را می تواند در آینده به بار آورد و مسوولان مرکز کشور باید آن را جدی بگیرند.

 

آقای رسولی افزود که این گزارش همزمان با پایان سال مالی ۱۳۹۴ به مسوولان بلندپایه امنیتی گزارش شده است.

 

باید اشاره کرد؛ هیاتی که از سوی ارگانها امنیتی مرکز کشور به فراه سفر کرده اند شامل رییس ستاد ارتش، بصیر سالنگی معین وزارت داخله و متین بیگ معاون ریاست عمومی امنیت ملی می باشند.

 

در فراه همواره جنگ های جبهه ای میان دولت و مخالفان مسلح صورت می گیرد.

 

با اینکه همیشه پیروز میدان نیروهای دولتی بوده اند؛ اما ولسوالی های خاک سفید، پشترود و بالابلوک دارای ثبات امنیتی نیستند.

 

بر این علاوه؛ ولسوالی های بکواه و گلستان اکثرا در تصرف طالبان می باشند. تا سال ۲۰۲۰ میلادی نیروهای امنیتی افغانستان را حمایت خواهد کرد

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار