افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 2 دسامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

تجلیل از سالروز اعلان حکومت موقت هند در کابل

سفیران هند و پاکستان نیز در این همایش تأکید کردند که کشورهایشان می کوشند تا روابط بهتری با افغانستان داشته باشند.

 

وزیر اطلاعات و فرهنگ از هند و پاکستان می‌خواهد که در کار تأمین صلح به افغانستان یاری برسانند.

 

این مقام حکومت که در یک همایش علمی و پژوهشی به مناسبت صدمین سالروز اعلان حکومت موقت هند در کابل برگزار شد گفت که همسایه‌های افغانستان می‌توانند در تأمین امنیت این کشور کمک کنند.

 

سفیران هند و پاکستان نیز در این همایش تأکید کردند که کشورهایشان می کوشند تا روابط بهتری با افغانستان داشته باشند.

 

عبدالباری جهانی وزیر اطلاعات و فرهنگ در این مراسم اظهارداشت: “از دوستان نزدیک و همسایگان خود خواهش داریم که در برقراری صلح افغانستان ما را یاری کنند و حتی اگر صلح برایشان زیان بیافریند این تاوان را قبول کنند”.

 

سفیر هند در کابل به روابط بلند میان هند و افغانستان اشاره کرد و افزود که این کشور روابط دوستانه‌اش را با افغانستان ادامه خواهد داد.

 

امر سینها سفیر هند افزود: “ما از درس هایی که در اینجا مطرح می‌شود می آموزیم و برای تقویت روابط از آن استفاده می کنیم”.

 

درهمین حال سفیر پاکستان می‌گوید که کشورش همواره کوشیده است تا روابط بهتری با همسایگان به ویژه با افغانستان داشته باشد و در حل مشکلات این کشور نقش بازی کند.

 

سید ابرار حسین سفیر پاکستان نیز تصریح کرد: “نه تنها مرزهای ما مشترک است؛ بلکه مشکلات تهدیدات و فرصت‌های ما نیز باهم مشترک است. پس بیاییم در برابر تهدیدات سیاسی امنیتی و اقتصادی باهم یکجا شویم”.

 

سفیران هند و پاکستان در حالی به همکاری با افغانستان تعهد می‌سپارند که بسیاری بر این باورند که تنش‌ها میان هند و پاکستان بر افغانستان اثرگذاشته است و پاکستان از حضور پر رنگ هند در افغانستان نگران است و گروه‌های مخالف افغانستان از سوی حلقه‌هایی در پاکستان پشتیبانی می‌شوند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار