افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 2 دسامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

نواز شریف: اجازه نمی دهیم تروریستان از خاک کشورمان استفاده تروریستی کنند!

نخست وزیر پاکستان به رهبران افغانستان و بریتانیا اطمینان داد که حکومتش اجازه نخواهد داد تا از خاک این کشور برای فعالیت‌های “تروریستی” استفاده شود.

 

رئیس جمهور اشرف غنی؛ نواز شریف نخست وزیر پاکستان و دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا یک نشست سه جانبه را در حاشیۀ نشست تغییرات اقلیم در پاریس برگزار کردند.

 

در این نشست نواز شریف گفت که این نیاز تا همۀ احزاب بر صلح و ثبات در افغانستان متعهد بمانند و با وجود موانع به این هدف دست یافته شود.

 

وی به رهبران افغانستان و بریتانیا اطمینان داد که حکومتش اجازه نخواهد داد تا از خاک این کشور برای فعالیت‌های “تروریستی” استفاده شود.

 

این مقام پاکستانی به رئیس جمهور غنی همچنان گفت که انتظار دارد تا وی در نشست قلب آسیا که در اسلام آباد برگزار خواهد شد، شرکت کند.

 

از سویی هم دیوید کامرون از تعهدات هر دو رهبر دربارۀ برقراری صلح و ثبات در افغانستان قدرانی کرد.

 

وی به رهبران افغانستان و پاکستان اطمینان داد که بریتانیا به کمک ها و حمایتش از این کشورها ادامه خواهد داد.

 

نصرالله ستانکزی استاد حقوق در دانشگاه کابل خاطرنشان کرد: “پاکستان زمانی در قضایای افغانستان از صلح بحث می‌کند که در دو نکته محتاج می شود. یکی اینکه فشار بین المللی وارد می‌شود و دوم اینکه می‌بیند مخالفان دولت افغانستان ضعیف شده اند و برای احیای آن فرصت کمایی می‌کند”.

 

رئیس اجرائیه روز دوشنبه هفته جاری گفت که هیأتی از حزب عوامی ملی پاکستان درخواست دیدار نواز شریف نخست وزیر این کشور را با رئیس جمهور غنی سپرده بود و این تقاضا پذیرفته شد.

 

عبدالله عبدالله اظهارداشت: “هیأتی از عوامی ملی پارتی درخواستی از نواز شریف را آورده بودند و تقاضای مبنی بر یک ملاقات را در حاشیه نشست اقلیم در پاریس مطرح کردند که این تقاضا پذیرفته شد.”

 

از چهار ماه بدینسو تیره‌گی‌ها در روابط کابل و اسلام آباد هویدا بوده است، اما نخست وزیر پاکستان خواسته است تا با رئیس جمهور غنی دیداری داشته باشد و حاشیه نشست تغییرات اقلیم را فرصت مناسبی برای این کار دانسته است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار