افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 30 نوامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

حکومت برای آزادی گروگان‌ها کاری نکرده است

با گذشت نزدیک به ۱۰ روز از ربوده شدن ده مسافر در ولایت زابل؛ تاکنون از سرنوشت آنان خبری نیست و هیچ عملیاتی هم برای نجات این گروگانان از سوی نیروهای امنیتی به راه انداخته نشده است. طالبان هفته پیش ده مسافر را در شاهراه کابل – قندهار ربوده و با خود بردند؛ اما برای رهایی این گروگانان تنها بزرگان اقوام دست به کار شده‌اند.

 

آمر امنیت پولیس زابل می‌گوید که تاکنون هیچ عملیاتی برای نجات این گروگانان راه اندازی نشده است و آنان انتظار می‌کشند تا گفت‌وگوهای بزرگان اقوام به پایان برسد.

 

غلام جیلانی فراهی آمر امنیت پولیس زابل اظهارداشت: “ما بزرگان اقوان و متنفذان را برای رهایی گروگانان فرستادیم، گروگان‌ گیران خواست‌هایشان را گفته‌اند و امروز بار دیگر هیأت فرستاده شده است و انتظار می‌رود که این مسافران رها شوند.”

 

محمد عمر عمری معاون شورای ولایتی زابل خاطرنشان کرد: “ما از حکومت مرکزی خواستیم تا یک عملیات وسیع را برای رهایی گروگانان در زابل راه اندازی کند تا آنان رها شوند، اما این کار صورت نگرفت و حکومت به این مسأله کم توجه است.”

 

درهمین حال نماینده‌گان مردم در شورای ملی حکومت را به کم کاری در کار رهایی مسافران ربوده شده متهم می کنند.

 

حسین هوتک یکی از سناتوران می‌گوید: “پیش از اینکه گروگانان از سوی گروگان گیران کشته و یا با سرنوشت آنان کاری دیگر شود، باید حکومت برای رهایی آنان دست به کار شود و از تکرار اینگونه رویدادها جلوگیری شود.”

 

فضل هادی مسلمیار رئیس مجلس سنا تصریح کرد: “این مسئولیت حکومت است تا از هر راه ممکن برای رهایی گروگانان تلاش کند و نگذارد تا به آنان آسیبی برسد.”

 

در کمتر از یک سال اخیر این دومین باری است که مسافران در بخش‌های ناامن ولایت زابل از سوی افراد مسلح گروگان گرفته می‌شوند.

 

از ماه حوت پارسال تاکنون چند ولایت ناامن دیگر نیز گواه گروگان گیری بوده‌اند که در نتیجه آن هفت مسافر از سوی جنگجویان وابسته به داعش در زابل سر بریده شدند و هشت تن دیگرشان از سوی طالبان رها شدند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار