- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

فارغ التحصیل شدن 1400 تن از افسران ارتش ملی در کابل

یک‌هزارو ۴۰۰ افسر ارتش ملی که در کابل آموزشی نظامی دیده‌اند روز گذشته فارغ التحصیل شدند و به زودی با نیروهای امنیتی در میدان‌های نبرد یکجا میشوند.

 

این افسران که روز گذشته از مرکز آموزشی ارتش ملی در کابل سند فراغت گرفتند میگویند که با رفتن به میدانهای نبرد به حملات مخالفان مسلح پاسخ دندان شکنی خواهند داد.

 

عبدالواسع افسر ارتش ملی اظهارداشت: “خواهش ما از گروه مخالفان این است که به پروسه صلح بپیوندند در غیر آن ما آماده‌ی هر نوع دفاع هستیم و آماده هستیم تا از وطن و قانون خود دفاع کنیم”.

 

محمد آصف افسر ارتش ملی افزود: “تا زمانی که در رگ‌های ما یک قطره خون است، ما دشمنان را اجازه نمی‌دهیم و از وطن خارج می‌کنیم”.

 

بحر الدین یکی دیگر از این افسران ارتش ملی ادامه داد: “ما به مردم و خاک خدمت می‌کنیم و خاک پای مردم هستیم. ما هم از مردم و هم از خاک خود دفاع می‌کنیم”.

 

مسئولان این مرکز آموزشی ارتش ملی می‌گویند که این افسران بگونه‌ی عالی آموزش دیده‌اند و یکجا شدن آنان با همسنگران‌ شان سبب نیرومندتر شدن نیروهای امنیتی خواهد شد.

 

محمد امین واحدی رئیس ارکان مرکز تعلیمی ارتش ملی در کابل تصریح کرد: “دشمنان وطن در رأس آی اس آی پاکستان آرام نمی‌نشیند یا آنها را مجبور می‌سازد تا به جبهات جنگ روان کند تا نیروهای افغانستان را مصروف نگاه کند، ولی آی اس آی پاکستان این را بی‌خبر است که ما مصمم هستیم هرگونه توطئه‌ی آنها را از بین ببریم.”

 

درحال حاضر شمار کل نیروهای ارتش ملی نزدیک به ۲۰۰هزار تن میرسد؛ اما آمار بلند تلفات، غیرحاضری و فرار نیرو از چالش‌های جدی در صفوف نیروهای ارتش ملی است.

 

با این همه مسئولان وزارت دفاع ملی می‌گویند که در ماه‌های پسین علاقه‌مندی جوانان برای یکجا شدن با نیروهای ارتش ملی بیشتر شده است.