افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 28 نوامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

کندز در سایه ترس و وحشت/ بیم مردم از حمله‌ی دوباره طالبان

 

 

شماری از باشنده‌گان و نماینده‌گان شورای ولایتی کندز در نشستی ‌زیر نام “حماسه سرخ دفاع از کندز” هشدار داده اند که اگر به وضعیت امنیتی این ولایت توجه جدی نشود، شهر کندز پس از زمستان دوباره به دست طالبان سقوط خواهد کرد.

 

در این نشست در کنار نگرانی‌ها از سربازگیری‌های طالبان و آماده‌گی دوباره‌ی آن‌ها برای نبرد، شماری از اعضای شورای ولایتی کندز و فرهنگیان این ولایت از کارکرد شماری از مقام‌های امنیتی کندز ستایش کردند.

 

عبدالغفور هوتک رئیس جوانان کندز گفت: “بعد ازسقوط شهركندز به‌دست طالبان و واپس‌گيری بخش‌های ازین شهر از سوی نیروهای امنیتی، حالا نیزدیده می‌شود که طالبان دراطراف شهر کندز مسکن‌گزين شده اند و مصروف آماده‌گی برای حمله‌ی بعدی به شهر کندز را دارند.”

 

غلام ربانی ربانی عضو شورای ولایتی کندز گفت: “مافرقه ۲۰ پامیر و قوماندانی زون ۸۰۸ سپین زر را چی کنیم که بخاطر نمایش به کندز اعزام شده اند. چراعمل نمی‌کنند. چراعملیات نمی‌کنند. حالا که مردم مانیاز به امنیت دارند و موقع حساس برای سرکوبی طالبان است اگربرف ببارد؛ راه اندازی عمليات ناممكن خواهد بود.”

 

سرپرست ولایت کندز وجود جنگ افزارهای سبک و سنگین و زره پوش‌های نظامی در نزد طالبان را برای آینده‌ی کندز خطر آفرین دانسته و اما پیشروی‌های نیروهای امنیتی را یک دستاورد بزرگ عنوان کرد.

 

حمدالله دانش سرپرست ولایت کندز در این باره گفت: “نيروهای کافی وجود دارد وبزودی برای پاکسازی مناطق ناامن وآسیب پذیربا تشریک مساعی نیروهای امنیتی اقدام می‌کنند.”

 

این در حالی‌ست که رئیس جمهور غنی در پاسخ به این نگرانی‌ها و تعهد پرداختن به یافته های کمیسیون حقیقت یاب سقوط شهر کندز به روز پنجشنبه به این ولایت سفر کرد و نوید روزهای بهتری به کندزیان داد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار