افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 26 نوامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

عبدالقیوم مسئول عمومی حزب التحریر دستگیر شد

ریاست عمومی امنیت ملی با پخش خبرنامه‌ای می‌گوید که عبدالقیوم مسئول عمومی حزب التحریر که از سه سال بدینسو مصروف نشر و پخش کتب و مجلات برای تروریج افکار افراطی، ضد نظام و دموکراسی، جلب و جذب جوانان برای حزب التحریر و پخش شب نامه‌ها با هدف تهدید مردم به شکل مخفیانه در ولایت نیمروز بود؛ با مقدار زیادی اوراق تبلیغاتی، چند جلد کتاب و مجلات مربوط به این حزب التحریر و یک پایه کامپیوتر بازداشت شده است.

 

این در حالی است که عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه در نشست شورای وزیران ‌گفته بود که حزب التحریر یک شاخه غیر رسمی از احزاب هراس‌افگن در کشور است و فعالیت‌های هراس‌افگنانه انجام می‌دهد.

 

رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی خاطرنشان کرده بود: “این حزب به عنوان یک سازمان و یکی از شاخه‌های غیررسمی شبکه‌های هراس‌افگنانه کار می‌کند، در میان جوانان و نهادهای آکادمیک نفوذ دارد و جوانان را به هراس‌افگنی تشویق می‌کند. فعالیت‌های این گروه زیر نظارت نیروهای امنیتی است، اما برای جلوگیری از فعالیت‌های آنان کار جدی صورت نگرفته است.”

 

هرچند حزب تحریر بدون جواز فعالیت در افغانستان کار می‌کند؛ اما تاکنون جلوی فعالیت‌های این حزب گرفته نشده است.

 

حزب تحریر در سال ۱۹۵۷ میلادی در بیت‌المقدس توسط یک روحانی فلسطینی پایه گذاری شد، برخی از کشورها این حزب را یک سازمان هراس‌افگن می‌دانند. فعالیت های این حزب در افغانستان در سال‌های پسین افزایش چشمگیری یافته است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار