افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 25 نوامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

داعش قویتی از قبل/ اقدامات اوباما کافی نیست!

طرح باراک اوباما برای اعزام 50 نیروی ویژه اردوی امریکا به سوریه نیز مساله را حل نمی‌کند و طرح کلانتر و اعزام نیروهای بیشتری مورد نیاز است.

 

به نقل از رویترز، سناتور ارشد دموکرات دیانا فاینشتاین می‌گوید که امریکا اقدام کافی برای مقابله با داعش انجام نداده است و این گروه تروریستی قویتر از قبل شده است.

 

فاینشتاین که عضو کمیته اطلاعاتی سنای امریکا افزود: جان کری وزیر خارجه امریکا هفته گذشته در یک جلسه تصویر جامعی از استراتژی امریکا در قبال داعش و مذاکرات وین برای پیدا کردن راهکاری برای بحران سوریه ارائه داد اما با این وجود فکر نمی‌کنم این چندان کافی به نظر برسد.

 

وی اضافه کرد؛ طرح باراک اوباما برای اعزام 50 نیروی ویژه اردوی امریکا به سوریه نیز مساله را حل نمی‌کند و طرح کلانتر و اعزام نیروهای بیشتری مورد نیاز است.

 

فاینشتاین به برنامه Face the Nation شبکه سی بی اس گفت: ما اکنون نیاز داریم که تهاجمی تر باشیم.

 

وی گروه تروریستی داعش را یک گروه بسیار قوی با حداقل 30 هزار جنگجو خواند که درحال حاضر در حال پیشرفت به خارج از سرحدات سوریه و عراق است.

 

برت مک کورگ نماینده اوباما در ائتلاف بین المللی به رهبری امریکا علیه داعش نیز گفت که ما درحال هدف قرار دادن شبکه بین‌المللی داعش علاوه بر هدف قراردادن آنها در سوریه و عراق هستیم. با این حال وی تاکید کرد که ما تا زمانی که داعش را نابود نکنیم راضی نخواهیم شد.

 

وی همچنین گفت که نیروهای ویژه اردوی امریکا به زودی راهی سوریه خواهند شد.

 

پیش از این بسیاری از سناتورهای جمهوریخواه استراتژی اوباما در قبال داعش را به باد انتقاد گرفته بودند.

 

اوباما و کری تروریسم را مهار کردند!/ درست در زمانی که کاخ سفید از توقف داعش صحبت می‌کرد به قلب اروپا حمله تروریستی شد

 

ادعاهای رییس‌جمهور و وزیر خارجه ایالات متحده درخصوص مهار گرو‌ه‌های تروریستی داعش و القاعده، علی‌رغم جولان این دو گروه در جریان حملات پاریس و گروگانگیری در مالی، برخی رسانه‌های امریکایی را به حیرت واداشته است.

 

به نوشته مجله «تاون هال»، درست در دورانی که باراک اوباما و جان کری، از توقف داعش و القاعده، پیش از وقوع حملات پاریس و مالی دم می‌زنند، در کمال تعجب شاهد ادامه کشتار و خونریزی در جریان حملات تروریستی این گروه‌ها هستیم.

 

این نشریه می‌افزاید، پس از مصاحبه اوباما با شبکه «ای بی سی» امریکا، 9 ساعت پیش از وقوع حوادث تروریستی 13 نوامبر پاریس، مبنی بر موفقیت کاخ‌سفید در جلوگیری از پیشروی گروه داعش، این بار نیز جان کری ساعاتی قبل از حملۀ القاعده به مالی، از خنثی شدن فعالیت‌های این گروه تروریستی خبر می‌دهد.

 

کری روز پنج شنبه 19 نوامبر، در جمع خبرنگارانی که به محل «کمیسیون اطلاعات و ضد اطلاعات مجلس سنا» آمده بودند، گفت: «ما در سال 2001 مبارزه خود علیه القاعده را آغاز کردیم و چند سال بعد، ضمن نابودی اسامه بن‌لادن و رهبری اصلی این گروه، موفق به خنثی کردن فعالیت‌های آنها بعنوان یک نیروی مؤثر شدیم. امیدواریم بتوانیم گروه داعش را البته خیلی زودتر از آن متوقف کنیم.»

 

در حمله تیراندازی و گروگانگیری روز 20 نوامبر در هتل «رادیسون بلو» شهر باماکو پایتخت مالی، حدود 25 نفر کشته شدند. گروه‌های تروریستی «مرابطون» و القاعده، ساعتی بعد مسئولیت این حمله را برعهده گرفتند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار