افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 25 نوامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

اتاق جنگ روسیه بهتر از تأسیسات پنتاگون!

روزنامه امریکایی «واشنگتن‌پست» در گزارشی تصاویری را منتشر کرده که از آنها به حیث «اتاق جنگ روسیه» نامبرده است.

 

طبق این گزارش، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه برای یک جلسه توجیهی در هفته جاری وارد مرکز کنترول دفاع ملی سه طبقه‌‌ای چند میلیارد دالری که همان اتاق جنگ روسیه بود، شد.

 

این مرکز دفاعی کنترول ملی مستحکم، اولین محلی بود که پوتین بعد از حادثه ماه گذشته سقوط طیاره مسافربری روسیه در آنجا توقف داشت و تشکیل جلسه داد.

 

این اتاق جنگ روسیه به گزارش روزنامه امریکایی «واشنگتن‌پست»، صفحات نمایشی به اندازه صفحه نمایش سینما است و تصاویر و فلم‌های حملات استراتژیک بمب افکن‌های روسی علیه مواضع داعش در سوریه به نمایش درآمده‌اند.

 

این ساختمان تقریباً با مرکز قومندانی اردوی ملی امریکا است که پنتاگون از آن استفاده می‌کند اما خبرگزاری رسمی روسیه می‌گوید: «مرکز اطلاعات دفاعی روسیه سه برابر بهتر از تأسیسات مشابه امریکا است».

 

طبق این گزارش، این اتاق جنگ در سال 2014 تکمیل شد و بخشی از اردو گسترده و مدرنیته روسیه است و صدها میلیارد دالر هزینه داشته است و این مرکز دفاع ملی جدید شامل یک باند مخصوص بالگرد دارد و در صورت جنگ این یک مرکز ارتباطی کشور روسیه به حساب می‌آید و یکی از قومندانان روس این مرکز را با مقرهای نظامی جماهیر شوروی در طول جنگ جهانی دوم مقایسه کرده است.

 

«سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه گفته است که این مرکز یک گام به سوی «تشکیل یک فضای اطلاعاتی برای حل وظایف در راستای منافع دفاعی روسیه می‌باشد».

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار