افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 23 نوامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

طالبان تکذیب کردند…

این روزها نامه‌هایی تهدیدکننده منسوب به گروه طالبان در میان مردم کشورمان رد و بدل می‌شود که در آنها از مردم خواسته شده، یک زنده گی جدید را در کشورهای اروپایی آغاز کنند.

 

مردم معمولاً وقتی چنین نامه‌هایی را دریافت می‌کنند به فکر مهاجرت به کشورهای دیگر به خصوص اروپا می‌افتند.

 

این در حالی است که گروه طالبان اعلام کرده، این رویه را متوقف کرده و عده‌ای سودجو در حال حاضر با نوشتن نامه‌های جعلی منسوب به این گروه به دنبال راه انداختن کسب و کاری تازه برای خود هستند.

 

بنابر این گزارش، این روزها تعداد افرادی که این نامه‌های جعلی را می‌خرند رو به افزایش است و آنها قیمتی بیش از هزار دالر برای آن می‌پردازند.

 

یکی از فروشندگان این نامه‌های جعلی می‌گوید که تنها یک درصد این نامه‌ها واقعی بود و 99 درصد بقیه جعلی می‌باشند.

 

در ادامه این گزارش آمده است: اوضاع افغانستان بسیار وخیم است و این روزها افرادی که برای سازمان‌های دولتی یا حتی ارگان‌های غیر وابسته به دولت کار می‌کنند، نامه‌ها و تماس‌های تهدید آمیزی از سوی طالبان دریافت می‌کنند.

 

این افراد معمولاً وقتی چنین نامه‌هایی را از سوی طالبان دریافت می‌کنند به کشورهای دیگر که بیشتر کشورهای اروپایی هستند مهاجرت می‌کنند.

 

این گزارش می‌افزاید: اما این روزها بیشتر مردم افغانستان به علت مشکلات اقتصادی با خرید این نامه‌های جعلی به اروپا مهاجرت می‌کنند.

 

سخنگوی آژانس مهاجران و پناهندگان افغانستانی در آلمان نیز در این راستا بیان کرد: دولت آلمان از ماهیت این نامه‌های جعلی با خبر است و بنابراین برای پذیرش پناهندگی تنها به این نامه‌ها اکتفا نخوهد کرد و موارد دیگر را نیز در نظر خواهد گرفت.

 

الاهرام در پایان نوشت: «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی گروه طالبان گفته که این نامه‌ها از سوی این گروه نوشته نشده است و جعلی می‌باشد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار