افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 22 نوامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

کشته و زخمی شدن ۳۲ تن از مخالفان مسلح در ولسوالی دشت ارچی کندز

در جریان عملیات در ولسوالی دشت ارچی ۳۲ تن از مخالفان مسلح زخمی و کشته شده اند.

 

پس از پاکسازی ولسوالی دشت ارچی، تمامی ساحات ولایت کندز از وجود طالبان پاکسازی می‌گردد.

 

این مطلب را محمد قسیم جنگل باغ قوماندان امنیه این ولایت در یک کنفرانس مطبوعاتی بیان نمود، وی گفت که هم اکنون عملیات تصفیوی نیروهای دولتی تحت نام “طوفان ده” به هدف تصفیه و پاکسازی کامل ولسوالی دشت ارچی از حضور طالبان مسلح و جنگجویان خارجی به سرعت جریان دارد.

 

آقای جنگل باغ اضافه کرد که در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی در ولسوالی دشت ارچی ۲۷ تن از مخالفان مسلح حکومت کشته و ۵ تن دیگر شان زخمی شده اند:

 

” در جریان عملیات در ولسوالی دشت ارچی ۳۲ تن از مخالفان مسلح زخمی و کشته شده اند که ۲۷ تن شان کشته و ۵ تن دیگر زخمی شده اند و می‌خواهیم که ولسوالی دشت ارچی را تصفیه نمایم و پوسته‌های امنیتی را افراز نمایم تا مردم از شر طالبان نجات پیدا کنند. ”

 

قوماندان امنیه خاطر نشان ساخت که به شمول دشت ارچی، ده‌ها قریه این ولسوالی از حضور طالبان مسلح تصفیه و پاکسازی گردیده است و عملیات تصفیوی هنوز هم در آن به شدت جریان دارد.

 

آقای جنگل باغ افزود، در این عملیات به نیروهای دولتی و افراد مُلکی آسیبی نرسیده است.

 

به گفته‌وی، پس از تصفیه و پاکسازی کامل ولسوالی دشت ارچی از حضور طالبان مسلح، تمام ساحات ولایت کندز نیز از حضور طالبان مسلح تصفیه می‌گردد:

 

” عملیات از سوی وزارت داخله و وزارت دفاع تحت نام طوفان ده در ولسوالی دشت ارچی راه اندازی شده است و این عملیات تا تصفیه و پاکسازی تمامی ساحات ولایت کندز در این ولایت جریان خواهد داشت. ”

 

از سوی دیگر باشنده‌گان ولسوالی دشت ارچی ولایت کندز، دولت مرکزی را به بی‌کیفایتی متهم می‌کنند و می‌گویند که در درگیرهای که در این ولسوالی میان نیروها دولتی و مخالفان مسلح حکومت جریان دارد بیشتر افراد مُلکی آسیب می‌بینند.

 

” نام من محمد الله است، برسرما بسیار حالت بد جریان دارد تمامی روز جنگ است، به ارزش شش لک خانه ام از بین رفت و حالا که من بیست سال دیگر کار کنم این پول را یافته نمی‌توانم، دولت همرای توپ‌های ثقیله قریه‌جات را می‌زند در قریه تمامی مردم مُلکی تباه و برباد شد، دولت باید جای را با توپ بزند که در آن‌جا طالب باشد نه این‌که محلات مردم مُلکی را بزنند. ”

 

” برادر اسم من داد الله است، از این حکومت تمامی مردم فاصله گرفته است و امنیت را تأمین کرده نمی‌تواند و مردم از حکومت بی‌زار هستند به خاطر که اربکی ‌ها مردم را مورد آزار و آذیت قرار می‌دهند و اربکی ها بالای مردم ظلم می‌کنند از همین خاطر مردم از حکومت بی‌زار هستند، چرا که حکومت بازخواست مردم را نمی‌کند، تمامی مردم در این جنگ در به در شدند و همه هست و بود ما در این جنگ از بین رفت. ”

 

به گفتهء این باشنده‌گان، بیش از یک‌سال از عمر حکومت وحدت ملی می‌گذرد، اما در این مدت بجز از بی‌کیفایتی، اختلافاتی درونی، بدتر شدن وضعیت امنیتی، بی اعتمادی، فقر، بی‌کاری، مهاجرت و نا بسامانی‌ها چیز دیگر نصیب مردم افغانستان نشده است.

 

ولسوالی دشت ارچی ولایت کندز به طرف شمال مرکز این ولایت قرار دارد و با ولسوالی‌های خان آباد و امام صاحب این ولایت و ولسوالی‌ های بهارک و خواجه غار ولایت تخار سرحد دارد.

 

بر اساس معلومات مسوولان محلی این ولسوالی، یکی از مراکز مهم و ستراتیژیک طالبان مسلح به حساب می‌رود و تصفیه و پاکسازی این ولسوالی در تأمین امنیت ولایت کندز نقش کلیدی دارد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار