افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 21 نوامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

یک دختر جوان در ولایت غور شلاق زده شد

یک دختر ۲۶ ساله در ولایت غور پس از آن‌که از سوی گروه‌های مسلح در برابر چشمان همه شلاق زده شد، جان باخته است.

 

والی غورنیز گفته است که خانواده‌ی این دختر ادعا دارد که دخترشان پس از این که دُره زده شد جان باخته است؛ اما مقام‌های محلی در ولسوالی شهرک این ادعا را رد کرده اند.

 

سیما جوینده والی غور گفت: “باوجودی که فرمانده‌ امنیه ولسوالی شهرک رد می‌کند اما پدر این دختر می‌گوید که دختر شان زیر شلاق جان باخته است. این کار بعید هم نیست اما باید تحقیق شود.”

 

در همین حال برخی از فعالان جامعه مدنی غور نیز جان باختن شیرین گل ۲۶ ساله را در زیر شلاق تائید کرده و گفته اند که این دختر که باشنده‌ی هرات است به خانه مامایش به ولسوالی شهرک رفته بود.

 

محمد حسن حکیمی عضو جامعه مدنی ولایت غور اظهار داشت: “ما با پدر شیرین گل وقتی تماس گرفتیم گفت دخترش درنتیجه لت و کوب و دُره جان داده است و شفاخانه هم تائید کرده است اما مقام‌های محلی ولسوالی شهرک لت و کوب این دختر را رد می‌کنند.”

 

وزارت داخله گفته است که بررسی‌ها را در این باره آغاز کرده است.

 

صدیق صدیقی سخنگوی وزارت امور داخله گفت: “قضیه‌ی رُخشانه و این رویداد باید به گونه‌ی جدی بررسی شوند و از همین رو بررسی‌های هئیت گماشته شده ادامه دارند.”

 

این درحالی‌ست که حدود یک ماه پیش رُخشانه در ولایت غور سنگسار شد و تاکنون هیچ کسی در پیوند به سنگسار وی بازداشت نشده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار