افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 7 فوریه , 2018 لینک کوتاه خبر :

130 داعشی به اسارت طالبان درآمدند!

طالبان داعش افغانستان

به گفته طالبان، تعداد 130 تن از ترویست های داعش از جمله 5 تن از سرکردگان این گروه در شرق افغانستان خود را تسلیم آن ها کردند!
در حالی که درگیری‌ها بین طالبان و گروه تروریستی داعش در شرق کشورمان ادامه دارد، این گروه از تسلیم شدن 130 جنگجوی داعشی خبر داد.

ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان با نشر اعلامیه ای اعلام کرد که پنج سرکرده و 130 جنگجوی داعشی در ولایت کنر به طالبان تسلیم شده‌اند.

وی در ادامه تصریح کرد که جنگجویان داعشی در وُلسوالی نرنگ به طالبان تسلیم شده‌اند و مناطق وسیعی از این وُلسوالی به تصرف این گروه درآمده است.

سخنگوی طالبان اظهار داشت: افراد تسلیم شده با ملاهبت‌الله رهبر طالبان اعلام بیعت کرده‌اند.

این در حالی است که در نتیجه حمایت هوایی طیارات جنگی امریکایی از گروه تروریستی داعش در جنگ با طالبان، سبب شده است تا این گروه تروریستی از چند وُلسوالی ولایت ننگرهار به سایر ولایات شرقی افغانستان نیز نفوذ کند.

ماهای گذشته نیز جنگجویان داعشی تلاش کردند تا با حمله به برخی از وُلسوالی‌ها به ولایت لوگر نیز راه یابند که در پی واکنش شدید طالبان مجبور به عقب نشینی شدند.

 1. Ęl Ťããf :

  فكرتان باشد اگرگلبدین گفت ایلا کنید انھا افراد منست ایلا نکنید گلبدین شمار آفریب میدھد نفر ھای خودرا إز اسارت شما خلاص ميكند باز ھم سگ زرد برادر شغال است

 2. محمد مهمند :

  خوب شد

 3. Abdullah Noory :

  کدام منطقه است.

 4. محمدالهام قیومی قیومی :

  فرق نمی کند هردویکی است

 5. Hakim Aryayee :

  هههه خوب سگ جنگی هست

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار