افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 28 ژوئن , 2012 لینک کوتاه خبر :

13طالب مسلح در درۀ غوربند به قتل رسيدند!

درحاليکه عمليات در درۀ غوربند ولايت پروان ادامه دارد، نيروهاى دولتى و طالبان، ادعاى وارد کردن تلفات بر يکديگر را مينمايند.

روشنا خالد سخنگوى والى پروان ميگويد: درعمليات نيروهاى دولتى که امروز در منطقۀ وازغر ولسوالى سياه گرد به راه انداخته شد، ١٣ طالب مسلح به قتل رسيد.

وى به آژانس خبرى پژواک گفت که در جريان عمليات، چهار طالب ديگر مجروح شده است.

عمليات، دو روز قبل با شرکت نيروهاى اردو و پوليس ملى و حمايت هوايى آيساف، در درۀ غوربند که سياه گرد يکى از ولسوالى هاى آن است، آغاز گرديده است.

محمد سعيد صديقى ولسوال سياه گرد گفت که تلفات بر طالبان، در اثر همين عمليات و حملۀ هوايى وارد شده است.

وى علاوه کرد که در اين عمليات، منطقۀ اوکان و دره هاى قمچاق و دشتک سياه گرد، از وجود طالبان تصفيه شده و سه پوستۀ امنيتى در منطقۀ اوکان افراز گرديده است.

اما ذبيح الله مجاهد سخنگوى طالبان ادعا ميکند که آنها دو ساعت، با نيروهاى دولتى در منطقۀ وازغر درگيرى نموده و طى آن، هشت سرباز را کشته و شمار ديگرى را مجروح نموده اند.

به گفتۀ وى، در جريان درگيرى، ساحه مورد بمباردمان نيز قرار گرفته؛ اما به طالبان آسيب نرسيده است.

از سوى ديگر، سخنگوى والى پروان ميگويد که نيروهاى امنيتى، ديروز يک موتر کرولاى مملو از مواد منفجره را از يک سراى در ولسوالى سياه گرد کشف و ضبط نمودند؛ اما کسى دستگير نشده است.

به ادعاى وى، طالبان ميخواستند با استفاده از اين مهمات، والى پروان را که از عمليات در منطقه نظارت ميکرد، مورد حمله قرار بدهند.

قابل ذکر است که دو روز پيش، مسوولان امنيتى از کشته شدن دو سرگروپ طالبان مسلح به نام هاى ملاابوبکر و رحم الدين در عمليات ولسوالى سياه گرد و هفتۀ گذشته از قتل حضرت الله قوماندان نظامى طالبان در ولسوالى شينوارى غوربند توسط پوليس محلى نيز خبر داده بودند.

پژواک

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار