افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 12 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

اعزام 1000 آموزگار نظامی امریکایی به افغانستان

آموزگار نظامی امریکایی

به گزارش افغان تلکس به نقل از والستریت ژورنال، امریکا قصد دارد تا یک هزار آموزگار نظامی دیگر نیز به افغانستان بفرستد.
پس ازاعلام راهبرد تازۀ ایالات متحده برای افغانستان و فرستادن بیش از سه هزار عسکر بیشتر به افغانستان، اکنون پنتاگون می‌خواهد تا یک هزار آموزگار نظامی، چندین طیاره بی پیلوت و تجهیزات نظامی دیگر نیز به افغانستان بفرستد.

شماری ازمقام های امریکایی به روزنامه والستریت ژورنال گفته‌اند که هدف از این کار شتاب بخشیدن جنگ با هراس‌افگنان خاصتاً داعشیان است.

در راپور والستریت ژورنال آمده است که این آموزگاران تا ماه فبروری سال روان عیسوی (ماه دلو سال روان خورشیدی) به افغانستان فرستاده خواهند شد.

جنرال برین جدی بیودرلت، معاون قوماندان نیروهای بحری امریکا، در یک نشست خبری در بارۀ مأموریت نیروهای امریکایی در افغانستان گفت: ما در افغانستان یک واحد نیروهای بحری داریم که همه روزه برای حمایت از همکاران افغان مان عمل می‌کنند. این نیروها نفوذ طالبان را بسیار کاهش داده‌اند و خاصتاً در هلمند نفوذ این گروه را تضعیف کرده‌اند. این نیروها برای دیرزمانی نیروهای اثرگذار در جنگ با طالبان بوده‌اند.

ایالات متحده برای پیروزی در جنگ افغانستان از افزایش فشارها بر پاکستان نیز تأکید کرده‌است.

دنا وایت، سخنگوی پنتاگون، در یک نشست خبری گفت: ما باور داریم که پاکستان این توانایی را دارد تا به تهدیدهای برخاسته ازهراس افگنان در این کشور رسیده‌گی کند. اکنون یک فرصت برای آنان فراهم شده است تا اقدامات قاطع کنند. ما می‌خواهیم آنان را به انجام این کار تشویق کنیم.

افزایش همکاری‌ها میان ایالات متحده و هند در سال روان عیسوی بخش دیگری از تلاش‌های واشینگتن برای ایجاد ثبات در افغانستان است.

دنا وایت در این باره گفت: هند کمک‌های زیادی به توسعه افغانستان کرده‌است. انتظار داریم هند با استفاده از فرصت همکاری بیشتر کند و اطمینان به دست بیاید که راهبرد جنوب آسیای ما چه‌گونه ثبات را به این بخش جهان به ارزمغان میاورد. هند بازیگر مهم است و در سال ۲۰۱۸ عیسوی می‌خواهیم بیشتر با این کشور کار کنیم.

با رسیدن یک هزار نیروی بیشتر امریکایی به افغانستان، شمار این نیروها به بیش از ۱۵ هزار خواهد رسید که در کنار نزدیک به نه هزار عسکر ناتو، عملیات نیروهای افغان را برضد هراس‌افگنان در موسم جنگی آینده پشتیبانی خواهند کرد.

  1. عثمان غنی :

    هیچ کدام فایده ندارد

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار