افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 17 فوریه , 2016 لینک کوتاه خبر :

۸۲ طفل افغان برای تداوی عازم جرمنی می شوند

این اطفال از میان ۶۵۰ طفل بیمار پس از معاینه توسط داکتران جرمنی در کابل واجد شرایط دانسته شده و روز چهارشنبه ( امروز ) عازم جرمنی می شوند.

تداوی و دستگیری یک کودک بیمارو نیازمند افغان میتواند بزرگترین دریچه امید به والدین آنان باشد که از هزینه تداوی فرزند اش بر نمی آید.

دهکده صلح آلمان به همکاری جمعیت افغانی سره میاشت برای هفتاد و سومین بار ۸۲ طفل افغان را که از تکلیف استخوان و سوختگی شدید رنج می برند جهت تداوی به جرمنی میفرستد.

طیب یوسفی رئیس نشراتی و روابط بین المللی سره میاشت روز گذشته در کابل به خبرنگاران گفت که این اطفال از میان ۶۵۰ طفل بیمار پس از معاینه توسط داکتران جرمنی در کابل واجد شرایط دانسته شده و روز چهارشنبه ( امروز ) عازم جرمنی می شوند :

” فعلاً ما شاهد اعزام اطفال در دور ۷۳ هستیم تیم آلمانی که در هفته گذشته به انتخاب اطفال تشریف آورده بودند بیش از ۶۵۰ طفل را اینها مشاهده کردند که از بین آنها ۸۲ طفل را واجد شرایط دانستند و تا جهت تداوی به آلمان اعزام شوند. “

آقای یوسفی گفت که دهکده صلح آلمان به همکاری جمعیت افغانی سره میاشت سال دو بار آنعده اطفالی را که به مشکل استخوان و سوخته گی های شدید مبتلا می باشند جهت تداوی به جرمنی انتقال میدهد.

به اساس معلومات، از آغاز پروژه دهکده صلح آلمان با جمعیت افغانی سره میاشت ۲۸ سال میگذرد و در این مدت حدود ۳۳۵۰ طفل افغان را تداوی کرده است.

اداره جمعیت عالی افغانی سره میاشت یکی از نهاد های کمک رسان است که ظرف چند دهه اخیر تلاش کرده تا زمینه اعزام و تداوی هزاران طفل افغان را که به بیماری پیشرفته مبتلا بوده به خارج از کشور فراهم ساخته است.

گفته می شود که دهها طفل افغان که به بیماری سوراخ قلب مبتلا بوده اند نیز به مصرف این اداره در کشور های هند و پاکستان مورد تداوی قرار گرفته اند.

در این حال سید مهدی پدر یکی از اطفال که به مشکل استخوان مبتلا است از اعزام پسرش به جرمنی اظهار خوشی می کند:

” خوش هستم که اطفال بیمار ما را میبرند و تداوی می کنند و زمانیکه صحت شان خوب می شود دوباره به ما بر می گردانند از این لحاظ زیاد خوش هستیم. “

اسما و نور احمد دو طفل بیمار نیز از رفتن به جرمنی جهت تداوی، به صحت یاب شدن شان امیدوارهستند:

” در شفا خانه بستر بودم پس از عملیات استخوان پایم سیاه شد آلمان میرم و خوشحال هستم که تداوی می شوم و برمی گردم. “

” پای من شکسته بخیر آلمان میروم تا خوب شود. “

در این حال آنعده اطفال افغان که شش ماه قبل توسط دهکده صلح آلمان به همکاری جمعیت افغانی سره میاشت به جرمنی فرستاده شده بودند یک شنبه آینده دوباره به کشور بر می گردند.

این تلاشها در حالی صورت می گیرد که در چند سال اخیر به دهها مرکز صحی دولتی و خصوصی در افغانستان آغاز به فعالیت کرده، اما گفته می شود که هنوز موفق به رفع نیازمندی های صحی افغانها نشده اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار