افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 5 مارس , 2013 لینک کوتاه خبر :

۴ سند همکاری بین جاپان و افغانستان امضا شد!

زلمی رسول؛ وزیر امور خارجه، امروز(سه شنبه) خبر داد: امروز سفیر جاپان به نمایندگی از این کشور، اسناد کمک مردم جاپان به افغانستان را به ارزش ۱۱۶.۹ میلیون دالر امضا می نماید.
وی گفت: بهبود و تقویت نهادهای دولت، پیشرفت بازسازی، تامین صلح و امنیت، تامین بیش از ۷۰ درصد خدمات صحی و دیگر موارد مثبت، متاثر از کمک های بی نظیر کشور جاپان به افغانستان می باشد.
به گفته وزیر خارجه، این کمک ها بیشتر نقدی بوده که ۳۴.۶ میلیون دالر به وزارت مالیه جهت خریداری مواد سوختی، ۱۶.۸ میلیون دالر در جهت توسعه پارکینگ و نشست هواپیماها، ۳۳.۹ میلیون دالر به وزارت فواید عامه به منظور مراقبت از سرک ها، ۳۱.۶ میلیون دالر در زمینه آبرسانی و پروژه ده سبز شهر کابل اختصاص داده شده است.
در ادامه هیروشی تاکاشی؛ سفیر جاپان در کابل نیز گفت که افزون بر اینکه کشور جاپان، افغانستان را در جهت پیشرفت و بهبود وضعیت کمک می نماید، وظیفه مردم نیز این است که در جهت ایجاد صلح در کشور خود تلاش نمایند.
گفتنی است که جاپان در هفته گذشته نیز قرارداد اعطای ۲۸۱ میلیون دالر را در جهت بازسازی افغانستان، با سازمان ملل متحد امضا کرد که با این حساب در جریان دو هفته اخیر، کمک های جاپان به افغانستان به حدود ۴۰۰ میلیون دالر رسیده است!

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار