افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 15 نوامبر , 2013 لینک کوتاه خبر :

یک گروه بزرگ آدم ربایان در ولایت هرات دستگیر شدند

جنرال سمیع الله قطره، قوماندان امنیه هرات می گوید که این گروه در ده ها مورد اختطاف و سرقت های مسلحانه دست داشتند.

به گفته او، آنان برای اختطاف و سرقت های مسلحانه از یونیفورم های نظامی استفاده می کردند.

هرات در غرب کشور از ولایت های نسبتا امن کشور به شمار می رود که اخیرا جرایم جنایی و سرقت های مسلحانه در این ولایت افزایش یافته است.

با این حال قوماندان امنیه هرات می گوید که این افراد، باشندگان اصلی ولایت های تخار، سرپل، قندوز، فاریاب، پنجشیر و هرات هستند که از دو منطقه شهر هرات شناسایی و بازداشت شده اند.

گفته شده که از نزد آنان 10 یونیفورم پولیس سرحدی و پولیس ملی و مقدار زیادی مهمات و اموال سرقت شده به دست آمده است.

باند مافیایی بزرگ

سمیع الله قطره، قوماندان امنیه هرات می گوید که افراد بازداشت شده از یک باند مافیایی بزرگ است که که در سرار ولایت های کشور فعالیت داشته اند.

پولیس هرات می گوید که یک تن از اعضای این باند در جریان تحقیقات ابتدایی در مورد شرایط استخدام در این باند توضیح داده است.

او گفته است که افرادی که قصد عضو شدن در این گروه را به شدت شکنجه می کردند و در بعضی موارد آنان را به قتل می رساندند.

به گفته او، اين شبكه در ابتدا اعضای خود را مجبور به استفاده از مواد مخدر می کردند و سپس به آنان دستور می دادند که دست به سرقت های مسلحانه و ترور افراد بزنند.

در همین حال مقام های امنیتی هرات می گویند که این باند مدت ها تحت پیگرد نيروهای امنيتي قرارداشت تا اين كه شب گذشته توسط نیروهای پولیس سوم حوزه سوم امنیتی قوماندانی امنیه اين ولایت شناسایی ودستگیر شدند.

اين افراد در حالي دستگير می شوند كه اخیرا سرقت های مسلحانه و ترور افراد در ولايت هرات، باعث نگراني باشنده گان اين ولايت شده است.

مقام های امنیتی می گویند با متلاشی ودستگير شدن افراد اين باند كه در بیشتر اختطاف ها،ترور، وسرقت هاي مسلحانه دست داشتند، امنيت ولايت هرات به گونه قابل ملاحظه ای بهبود خواهد يافت.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار