افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 6 آوریل , 2015 لینک کوتاه خبر :

یک چهارم سرمایه هرات، در سال ۹۳ فرار کرده است

مسوولان اتاق تجارت ولایت هرات گفته اند که در سال ۹۳ در این ولایت حدود ۲۵ درصد فرار سرمایه ها گزارش شده است.

بنا برگفته های آنها؛ کشمکش های پروسه ی انتخابات کشور سبب فرار سرمایه ها از هرات شده که در کنار این سرمایه گذاری هم صورت نگرفته است.

سیروس علاف، معاون اول اتاق تجارت ولایت هرات گفت که در سال ۹۳ بنا بر مشکلات ایجاد شده حدود ۲۵ درصد از سرمایه های این ولایت فرار کرده و در جایی غیر از افغانستان سرمایه گذاری کرده اند.

او بیان کرد: مشکلات سیاسی کشور و به ویژه پروسه ی انتخابات سبب این وضعیت شد و در این سال بازرگانان در شهرک صنعتی هرات سرمایه گذاری نکرده اند.

آقای علاف تاکید کرده که اکثریت بازرگانانی که سرمایه های شان را از افغانستان خارج کرده اند، در کشورهای ترکیه و امارات متحده سرمایه گزاری کردند.

معاون اتاق تجارت افزود که بدلیل اوضاع خوب و ارج گذاشتن به بازرگان، ترکیه از جمله کشورهای است که بیشتر بازرگانان هرات در آن سرمایه گذاری کردند.

علاوه بر این؛ سال ۹۳ یکی از بدترین سالها برای اقتصاد هرات بوده که در این سال، شمار زیادی از کارگران شهرک صنعتی بدلیل نبود بازار کاری اخراج شده اند.

در کنار این تعداد زیادی از مردم هم به کشورهای همسایه و یا اروپایی سفر کردند تا جایی که مسوولان اداره ی محلی هرات گفته بودند که مردم هرات یکبار دیگر مهاجرت ها را آغاز کرده اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار