افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 9 ژوئن , 2012 لینک کوتاه خبر :

یک نشست مشورتی به اشتراک اعضای قوه سه گانه در کابل برگزار میشود

 

برخی از اعضای ولسی جرگه افغانستان می گویند که حکومت این کشور در نظر دارد تا  نشست مشورتی را به اشتراک اعضای قوه سه گانه برگزار کند.

تعدادی از اعضای ولسی جرگه افغانستان می گویند که رییس جمهور کرزی در این نشست با اعضای قوه سه گانه در خصوص حکومت داری خوب و مبارزه با فساد مشوره های را انجام خواهد داد.

به اساس گزارش ها، رییس جمهور افغانستان از عبدالرووف ابراهیمی رییس ولسی جرگه خواسته است تا تمام اعضای این جرگه را تا اول ماه آینده شمسی به کابل فرا خواند.

داکتر نقیب الله فایق رییس کمسیون صحت و جوانان ولسی جرگه به روز شنبه در صحبت با رادیو آزادی گفت، رییس ولسی جرگه در یک مجلس خصوصی در مورد راه اندازی این نشست به آنان آگاهی داده است.

به گفته وی، در این نشست که به اشتراک اعضای هر سه قوه راه اندازی خواهد شد  حکومت داری خوب از موضوعات مورد بحث خواهد بود:

آقای فایق افزود که شماری از وکلا به روز یکشنبه در کابل گرد هم خواهند آمد و در زمینه حکومت داری خوب تبادل نظر خواهند کرد.

اعضای شورای ملی افغانستان سر از پازنزده هم جوزا سال جاری برای یکنیم ماه رخصتی تابستانی شان را آغاز کردند.

در همین حال فرهاد عظیمی منشی دوم ولسی جرگه افغانستان می گوید که رییس جمهور مطابق قانون اساسی صلاحیت دارد تا اعضای شورای ملی را به هدف بحث  روی موضوعات مختلف فرا خواند.

آقای عظیمی به این باور است که حکومت با راه اندازی این اجلاس در صدد آن است تا میان قوه های سه گانه کشور هماهنگی ایجاد شود.

ریاست جمهوری افغانستان تایید کرده است که چنین یک نشست در آینده راه اندازی خواهد شد.

ایمل فیضی سخنگوی رییس جمهور افغانستان که بعد از چاشت روز شنبه با گروه از خبرنگاران در کابل صحبت می کرد گفت که تا حال اجندای این نشست مشخص نشده است.

در حالی گفته می شود که حکومت افغانستان به هدف جستجوی راه های در زمینه مبارزه با فساد اداری و ایجاد حکومت داری خوب در این کشور نشستی را با اعضای قوه سه گانه برگزار می کند که موجودیت فساد یکی از مشکلات عمده در افغانستان  خوانده می شود.

انتقادهایی موجود است که تلاش های حکومت در زمینه از میان برداشتن این پدیده نتیجه مطلوب نداده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

رادیوآزادی

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار