افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 8 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

یک فرمانده طالبان: بیش از 100 تن از نظامیان خارجی و افغان در اسارت طالبان به سر می‌برند!

” نبی عثمانی” ادعا کرد: در حال حاضر بیش از 100 نظامی افغان و خارجی از جمله پنج سرباز آمریکایی در اسارت طالبان به سر می‌برند و در مناطق مختلف افغانستان نگهداری می‌شوند.

در همین حال “صدیق صدیقی” سخنگوی وزارت کشور افغانستان در گفت‌وگو با رسانه‌های این کشور ضمن رد ادعای این فرمانده طالبان در باره تعداد نظامیان طالبان، اظهار داشت: بر اثر عملیات‌های نیروهای امنیتی افغان، بیشتر رهبران طالبان کشته شده اند.

وی ادعای این فرمانده طالبان را درباره اسارت سربازان افغان نیز رد کرد و گفت: در حال حاضر هیچ نیروی امنیتی افغان، در اسارت طالبان نیست.

به گفته عثمانی، در حال حاضر بیش از 70 هزار شبه‌نظامی طالبان در برابر دولت افغانستان و نیروهای خارجی مبارزه می‌کنند.

این فرمانده طالبان که خود را برادر “ملااختر عثمانی” فرد نزدیک به “ملامحمد عمر” رهبر طالبان معرفی کرد، گفت: 5 هزار تن از شبه‌نظامیان طالبان در ولایت “قندهار” در جنوب افغانستان علیه نیروهای خارجی و دولت افغانستان می‌جنگند.

با وجود آن که آمار دقیقی از تعداد شبه‌نظامیان طالبان در افغانستان وجود ندارد اما وزارت دفاع این کشور پیش از این گفته بود که شمار جنگجویان طالبان بین 25 تا 30 هزار نفر است.

نیروهای خارجی تاکنون درباره ادعای نبی عثمانی مبنی بر نگهداری پنج سرباز آمریکایی در زندان‌های طالبان، اظهار نظری نکرده اند اما وزارت دفاع آمریکا 2 سال پیش به اسارت درآمدن یک سرباز این کشور را توسط طالبان در شرق افغانستان تأیید کرد.

 

 

 

 

 

قطره

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار