افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 18 اکتبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

یکهزار و ۹۲۰ تن زخمی در جنگ کندز

آمارهای تازه وزارت صحت عامه نشان می‌دهد که در رویداد کندز بیش از یک‌هزار و ۹۰۰ زخمی به شفاخانهها انتقال یافتهاند.

 

این وزارت شمار کشته شدهگان این جنگ را بیش از ۵۰ تن می‌گوید و میافزاید این آمار تنها از کسانی است که به شفاخانهها انتقال داده شدند.

 

از رویداد کندز در حدود سه هفته سپری شده است، اما اوضاع در این شهر به گونهای است که تاکنون آمار دقیقی از تلفات نبرد کندز به دست نیامده است.

 

داکتر قمر صدیقی مشاور معاون وزارت صحت عامه اظهارداشت: “آخرین آماری را که ما از تعداد زخمی‌ها و کشته‌های جنگ کندز به شمول حوادث در ولسوالی‌های اطراف؛ وردوج، دشت ارچی و یک ولسوالی تخار داریم یکهزار و ۹۲۰ تن ملکی و نظامی مجروح داریم”.

 

وزارت صحت عامه می‌گوید که به علت جنگی بودن اوضاع کیستی بسیاری از زخمی شده‌گان و کشته شده‌گان این نبرد روشن نشده است، اما این وزارت می‌گوید که مرگبارترین رویداد بمباران شفاخانه پزشکان بی مرز بود.

 

وی ادامه داد: “وقتی شفاخانه تحت بمباران قرار گرفت، تلفات دقیقی از این حمله نیست، آمارهای اولیه نشان می‌دهد که ۱۰ تن از همراهان بیمار کشته و نه نفر از زخمی ها و همراهان بیمار لادرک است؛ همچنین از کارمندان صحی ۱۲ نفر شهید و دو نفر لادرک است”.

 

این آمار از ۶۳ شفاخانه و مرکز بهداشتی وزارت صحت عامه به دست آمده و گفته میشود که شمار دیگری از کشته شدهگان و زخمیانی که به شفاخانهها انتقال داده نشدهاند، بیرون از این آمار هستند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار