افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, تحلیلی, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 21 می , 2015 لینک کوتاه خبر :

یوسف نورستانی از خانه ملت رانده شد

در توصیف عملکرد ضعیف و غیر قابل قبول کمیسیون نامستقل انتخابات و کمیسیون سمع شکایات انتخاباتی، همین بس که نه رضایت نامزدهای انتخاباتی ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی جلب شد نه رضایت نهادهای مدنی و نه رضایت رای دهندگان در صف های طویل زیر باران.

 

احمد یوسف نورستانی و دار و دسته اش که با ندانم کاری های خود انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی را به بدترین شکل ممکن در 16 حمل و 24 جوزا 1393 برگزار کرده اند و از هرگونه اصلاحات در قوانین انتخابات ممانعت به عمل آورده اند؛ اینک…

 

اینک چنان منفور و مورد انتقاد عمومی واقع شده اند که حتی اعضای مجلس نمایندگان اجازه ی ورود رییس کمیسیون انتخابات به صحن علنی پارلمان را ندادند و زمانی برای استجواب وی در نظر نگرفتند.

 

به عبارت دیگر، یوسف نورستانی از خانه ملت بیرون رانده شد تا رسما این کمیسیون اعتبار و صلاحیت خود را در حیطه مسایل انتخاباتی از دست بدهد؛ به تعویق افتادن انتخابات پارلمانی از ثور سال جاری به زمان نامعلوم نیز مزید بر علت شد.

 

آنچه که از سخنان جسته و گریخته وی در استجواب پارلمان پس از کشمکش و ممانعت نمایندگان بدست می آید همان حرفهای کلیشه ای و همیشگی از عدم بودجه کافی و به تبع آن ناتوانی در برگزاری به موقع و مطلوب انتخابات پارلمانی است که دوره آن بسر رسیده است.

 

80 هزار دالر هزینه برای برگزاری انتخابات مجلس نمایندگان درحالی از سوی رییس کمیسیون نامستقل انتخابات مطرح می شود که هزینه های زاید و گزاف خود عامل فساد و تبانی و زدوبندهای سیاسی برای تخطی و تخلف در روند رای دهی بشمار می آید.

 

وقوع رخدادهایی از این دست که چند دستگی پارلمان را بیش از پیش می نمایاند و موجب بی اعتباری کمیسیون های ذی ربط انتخاباتی می گردد؛ علاوه بر آنکه تشویش اذهان عمومی را بدنبال دارد خوراک خبری رسانه ها و عوامل خارجی برای دمیدن در بوق و کرنای ناتوانی ملی است؛ اما افغانستانی ها راهی جز جنجال و چاره ای جز جدل نمی دانند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار