افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 16 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

جنرال محمد ظاهر : آرامش به كابل بازگشت!

رییس تحقیقات پلیس كابل امروز (دوشنبه )اعلام كرد:كابل بعد از گذشت 20 ساعت درگیری های مسلحانه و وقوع انفجارهای متعدد در روز گذشته و با كشته شدن مهاجمان انتحاری توسط نیروهای امنیتی كشور ،به آرامش بازگشت.

جنرال ‘محمد ظاهر’ در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در این درگیری هشت نظامی افغان كشته و 41 نفر هم زخمی شدند.

وی گفت: پنج غیر نظامی نیز در این حملات مجروح شدند.

این مقام پلیس كابل اظهار داشت: درگیری های مسلحانه با كشته شدن تروریست ها در صبح امروز در منطقه وزیر محمد اكبرخان و در ‘ساحه دارلاامان’، خاتمه یافت.

محمد ظاهر یادآور شد: درگیرهای ‘پل چرخی’ نیز شب گذشته با كشته شدن مهاجمان پایان یافت.

‘ظاهر’ در پاسخ به سوال  در مورد تعداد مهاجمان ، گفت: تعداد آنان به صورت دقیق مشخص نیست ،اما شواهد بیانگر آن است كه در هر منطقه وقوع درگیری، چهارتا شش مهاجم انتحاری حضور داشتند.

حمله مهاجمان مسلح و انتحاری به مراكز مهم دولتی و خارجی مستقر در كابل از ساعت 14 دیروز (یكشنبه) آغاز و تا ساعت هفت و 30 صبح امروز (دوشنبه) ادامه یافت.

مهاجمان در حمله به چند نقطه كلیدی شهر كابل ازجمله در ‘كارته چهار”، منطقه ‘وزیر اكبرخان ‘ ، ‘پل چرخی’ و ‘چهارراه زنبق’ از سلاح های نیمه سنگین علیه نیروهای امنیتی و سفارتخانه های كشورهای غربی استفاده كردند.

مهاجمان در این حملات به چندین نقطه حساس و دییلمات نشین حمله بردند و سفارتخانه كشور های انگلیس ، آلمان ،آمریكا و فرانسه و مقر ‘ناتو’ را مورد حملات چندین فروند راكت قرار دادند.

نیروهای امنیتی افغانی نیز با همكاری نیروهای ائتلاف بین المللی با مهاجمان درگیر شدند بطوریكه صدای مهیب انفجارها و تیراندازی مردم شهر كابل را پس از ماهها آرامش در وحشت فرو برد.

به گفته آگاهان، این حملات كه به صورت شبكه ای علاوه بر كابل همزمان در سه استان دیگر افغانستان صورت گرفت، بعد از سال 2001 بزرگترین حمله طالبان محسوب می شود و این گروه اعلام كرده كه این حملات سرآغاز انجام عملیات بعدی خواهد بود.

 

 

 

 

 

 

ایرنا

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار