افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 29 ژانویه , 2012 لینک کوتاه خبر :

یكی از اعضای شورای صلح افغانستان ربوده شد

 

 مقامات افغان از ربوده شدن ‘ مولوی شفیع الله شفیع’ از اعضای شورای عالی صلح افغانستان به دست نیروهای طالبان در منطقه ‘ اسمر’ واقع در شرق استان ‘كنر’، در روز جمعه خبر دادند.

 

به گزارش روز یكشنبه خبرگزاری رویترز، شفیع یكی از اعضای شورای صلح افغانستان بوده كه ‘ حامد كرزی’ رئیس جمهوری این كشور برای مذاكره با طالبان تشكیل داده است.

به گفته ‘ شهزاد شهید’ یكی دیگر از اعضای شورای صلح افغانستان، به دنبال پیشنهاد رهبران طالبان برای گشودن دفتر نمایندگی در قطر، شفیع به منظور دیدار با طالبان و تشویق آنها برای پیوستن به روند صلح به كنر عزیمت كرد، اما به محض خروج از اتومبیل خود در محاصره نیروهای طالبان قرار گرفت.

عملیات آدم ربایی این مقام افغان چهارماه پس از ترور ‘برهان الدین ربانی’ رئیس پیشین شورای عالی صلح افغانستان رخ داده است.

این خبرگزاری به نقل از ‘ فضل الله وحیدی’ استاندار كنر نوشت، شفیع حامل نامه ای از سوی یكی از اعضای شورای صلح برای طالبان بوده است.

رویترز افزود: این خبرگزاری نتوانسته با سخنگوی طالبان برای اظهار نظر در این باره تماس بگیرد.

در این ارتباط ‘ محمد نظیری’ رئیس پلیس كنر، گفت :شفیع مقامات این استان را از این دیدار خود آگاه نكرده بود.

رویترز افزود: دو تن از اعضای ارشد شورای صلح افغانستان هفته پیش به این خبرگزاری گفته اند كه به گمان آنها، گروه طالبان خواستار كاستن از دیدگاههای افراط گرایانه خود به منظور پایان دادن به جنگ با نیروهای سازمان پیمان آتلانتیك شمالی (ناتو) در افغانستان در آستانه خروج نیروهای خارجی در سال 2014 است.

این در حالیست كه به گفته ‘ محمد اسماعیل قاسمیار’ مشاور شورای عالی صلح در روابط خارجه، در حالی كه نشانه های میانه روی در میان رهبری طالبان مشاهده می شود توافقنامه صلح می تواند منجر به شكاف بین جنگجویان پیشتاز این گروه شود كه دارای دیدگاههای افراطی هستند.

 

منبع:http://www.irna.ir

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار