افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 27 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

گوشِ حکومت، فریادِ مقاماتِ غور را نمی شنود!

داعش

حکومت مرکزی هیچ اقدامی را در راستای سرکوب گروه داعش در ولایت غور انجام نداده است!
با وجود اینکه مقامات محلی در ولایت غور بارها طی دو سال و نیم گذشته از فعالیت گروه داعش و کشتار ملکیان توسط این گروه ابراز نگرانی کرده‌اند اما حکومت هیچ اقدامی در راستای سرکوب این گروه انجام نداده است.

فضل‌الحق احسان رییس شورای ولایتی غور گفت که پس از کشتار 17 فرد ملکی توسط گروه داعش در منطقه پای‌مزار وُلسوالی فیروزکوه، گروه طالبان در حمایت از اهالی این منطقه وارد درگیری با این گروه شده است.

اما والی غور نیز با تایید این موضوع اعلام کرد که گروه تروریستی داعش به دلیل عدم همکاری مردم محلی هشت نفر از آنها را کشته است.

این در حالی است که غلام‌ناصر خاضع والی غور قبل از این گفته بود که از حدود دو سال قبل گروه تروریستی داعش در این ولایت، آغاز به فعالیت کرده بود به حکومت اطلاع داده، اما مقامات تاکنون هیچ برنامه‌ای را برای سرکوب این گروه تروریستی در ولایت غور اجرا نکرده‌ است.

با وجود اینکه این گروه تروریستی بارها به کشتار ملکیان در این منطقه پرداخته است، اما نیروهای خارجی و حکومت مرکزی تاکنون هیچ تمایلی به سرکوب داعش در این ولایت نشان نداده‌اند.

سال گذشته نیز گروه تروریستی داعش 33 فرد ملکی به شمول زنان و اطفال را در منطقه غلمین وُلسوالی فیروزکوه تیرباران کرده بود که رهبران حکومت پس از محکومیت این حادثه وعده مجازات عاملان آن را دادند، اما از سال گذشته تاکنون هیچ اتفاقی رخ نداده و این گروه همچنان به شکنجه و کشتار ملکیان در ولایت غور ادامه می‌دهد.

دو هفته گذشته نیز این گروه تروریستی ویدیویی چهار دقیقه‌ای را نشر کرد که در آن حدود 100 نفر که تعداد بسیاری از آنان نوجوانان و اطفال بودند بعد از تمرینات نظامی در آهنگی با تکرار کلمات عربی بیعت خود را با البغدادی اعلام کردند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار