افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 13 سپتامبر , 2014 لینک کوتاه خبر :

گوشه ای از فساد در فدراسیون فوتبال کشور

خبرهای رسیده حاکی از یک فساد دیگر در فدراسیون فوتبال افغانستان است. اینبار فساد در ساخت تعمیر فدراسیون است که بودجه آن از درک پروژه گل فیفا پرداخت می شود. 

این پروژه به قیمت مجموعی نیم میلیون دالر به یک شرکت خصوصی به نام پیشساز نوین داده شده است. مالک این شرکت کسی است به نام جعفری.

از قرار معلوم، جعفری قسمتی از کار پروژه را ناتمام می گذارد و زمانی که رییس فدراسیون علت عدم تکمیل کار را از وی می پرسد وی پاسخ می دهد که مبلغ 48000 دالر آمریکایی را به سید علیرضا آقازاده، سکرتر جنرال فدراسیون فوتبال افغانستان، داده است.

وی اضافه می کند که به سبب مصارف بالا، دیگر توانایی تکمیل پروژه را ندارد و تکمیل پروژه باید با استفاده از همان 48000 دالری صورت گیرد که به شکل رشوه به آقازاده پرداخت شده است.

رییس فدراسیون در مقابل، جعفری را در دفتر کارش لت و کوب می نماید.

با اینکه رییس فدراسیون از این خبر آگاه شده است، هیچ اقدامی در برابر سکرتر جنرال انجام نداده است.

این موضوع چند روزی می شود که در میان اعضا و کارمندان فدراسیون دست به دست می شود، اما هنوز قضیه به دادستانی ارجاع نشده است. دلیل اینکه چرا این قضیه به مقامات عدلی ارجاع نشده هنوز معلوم نیست.

چندی پیش نیز روزنامه انگلیسی سندی تایمز گزارش کرده بود که رییس فدراسیون افغانستان در ازای رای به محمد بن همام از وی در چندین نوبت پول دریافت کرده است.

مواردی از این دست سوال ها جدی را در مورد شفافیت در فدراسیون فوتبال کشور مطرح ساخته است.

به همین شکل، خبرها از داخل فدراسیون حاکی از این است که کسانی که این معلومات را خارج درز می دهند به مرگ تهدید شده اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار