افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 25 اکتبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

گناه زنان و کودکان چیست؟/ طالبان به طفل در رحم هم رحم نکردند

ما در خانه مان بودم و مهمان هم داشتیم یک دفعه یک نفر که پوزش بسته بود، داخل خانه مان شد و مادرم را تیرباران کردند و مه خودم را بالای مادرم انداختم، مه را هم زندند. مادرم مرد و طفل مه هم مرد.

 

یک زن که در نتیجۀ گلوله باری از سوی طالبان در ولسوالی وردوج ولایت بدخشان زخم برداشته است، خواستار عدالت شده است.

 

این زن که هم اکنون در شفاخانه مرکزی ولایت بدخشان بستری است می‌گوید گروهی از طالبان دو شب پیش داخل خانه شان شده و مادرش و خودش را که هر دو باردار بودند گلوله باری کردند.

 

وی می‌افزاید که در نتیجۀ این تیر باران مادرش کشته شد و خودش به شدت زخم برداشته است.

 

این زن مریم نام دارد و می‌گوید که: “ما در خانه مان بودم و مهمان هم داشتیم یک دفعه یک نفر که پوزش بسته بود، داخل خانه مان شد و مادرم را تیرباران کردند و مه خودم را بالای مادرم انداختم، مه را هم زندند. مادرم مرد و طفل مه هم مرد.”

 

این رویداد در ولسوالی وردوج بدخشان رخ داده است، جایی که زیر ادارۀ طالبان است و شب هنگام این زن به ولسوالی بهارک انتقال یافت.

 

از سوی هم، دولت محمد ولسوالی وردج می‌گوید: “دو زن باهم در لب نعل در ولسوالی وردوج گفتگو کردند یکی شان از نیروهای امنیتی ویکی شان از مخالفان حمایت کردند. سرانجام بعد از خبر شدند مخالفان بالای خانه حمله کردند و این زن را به قتل رساندند.”

نزدیکان این زنان از نهادهای مسؤول می‌خواهند تا در بررسی این رویداد بی پروایی نکنند و روشن سازند که گناه این زنان و گناه کودکانی که تا یک ماه دیگر به دنیا می آمدند چی بوده است؟

 

یکی از نزدیکان این زنان می‌گوید :” گناهی این طفل و این زن چیست اگر دولت برای گرفتن ولسوالی وردوج اقدام نکند، ممکن دیگر اعضای خانواده ما را از بین ببرد.”

 

شورای ولایتی بدخشان که این رویداد را تکان دهنده می‌داند، می‌گوید که طالبان یک بار دیگر گناه نابخشودنی را انجام دادند.

 

عبدالله صدیقی، عضوشورای ولایتی می‌گوید: “طالبان یکبار دیگر یک عمل خراب را انجام دادند و این بار ثابت کردند که آنان دشمن دین و دشمن بشریت هستند و این هراس افگنان به دین باور ندارند. ”

 

زنی که در شفاخانه بستری است و نیز نزدیکان این زنان عدالت می‌خواهند و می‌گویند هر گونه بی پروائی جفا در حق این زنان و نیز کودکانشان است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار