افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 6 آوریل , 2017 لینک کوتاه خبر :

گلبدین در همین نزدیکی هاست/ قریب‌الرحمان از حضور حکمتیار در ولایت‌های شرقی خبر داد!

گلبدین

قریب‌الرحمان سعید رییس کمیته فرهنگی و مطبوعاتی حزب اسلامی حکمتیار به صدای‌امریکا گفته که حکمتیار در یکی از ولایت‌های شرقی بسر می‌برد.

این در حالی است که چند ماه قبل هیئتی از کابل به ننگرهار سفر کرده بود تا شرایط اقامت حکمتیار و خانواده‌ او را در ولایت ننگرهار بررسی کند، گلاب‌منگل والی ننگرهار نیز اعلام کرده بود که از اسکان گلبدین حکمتیار در این ولایت استقبال خواهد کرد.

رادیوآزادی قبل از این راپور داده بود که آماده گی‌ها برای حضور رهبر حزب اسلامی حکمتیار در ولایت ننگرهار اتخاذ شده و مکانی نیز برای اقامت او در نظرگرفته شده است.

با این وجود در چند ماه اخیر هیئت مذاکره کننده حزب اسلامی تلاش کرده است تا برای حضور حکمتیار در کابل زمینه را مساعد کند.

اما اخیرا برخی از منابع نزدیک به حزب اسلامی اعلام کردند که پس از بدعهدی حکومت در قبال حزب اسلامی حکمتیار، آمدن رهبر این حزب به کابل به تعویق افتاده است.

گلاب منگل والی ننگرهار قبل از این به مردم در این ولایت وعده سپرده بود که حکمتیار برای بار اول در ننگرهار در انظار عمومی ظاهر خواهد شد.

ماه قبل حکمت‌الله ارشاد سخنگوی حزب اسلامی به آژانس خبررسانی آناتولی ترکیه نیز گفته بود که حکمتیار قصد دارد تا به زودی با سفر 100 کیلومتری وارد کابل شود.

با در نظر گرفتن اظهارات سخنگوی حزب اسلامی و فاصله نه چندان دور جلال‌آباد مرکز ننگرهار از کابل به نظر می‌رسد که حکمتیار در حال حاضر در ولایت ننگرهار بسر می‌برد.

با این وجود برخی از کارشناسان معتقد هستند تا زمانی که حکمتیار از فهرست تروریزم دولت‌های امریکا، انگلیس، کانادا و فرانسه حذف نشود محل زنده گی وی به طور رسمی از سوی این حزب مشخص نخواهد شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار