افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 16 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

گلایه های کارمندان دوستم از بی مهری های غنی!

دوستم

کارمندان ادارات مختلف جنرال دوستم با نشر نامه‌ای سرگشاده ای از اشرف غنی گلایه کردند.

در این نامه از پرداخت نشدن معاش کارمندان و پرسنل معاونت اول ریاست‌جمهوری و بی‌توجهی اشرف‌غنی نسبت به آنها خبر داده شده است.

در این نامه آمده که دو سال است کارمندان دفاتر معاونت اول ریاست‌جمهوری در زمینه دریافت معاشات خود مشکلات فراوانی داشته و با بی مهری های زیادی از سوی رییس‌جمهور مواجه شده‌اند، اما این مشکلات در پنج ماه اخیر با قطع کامل معاش کارمندان به اوج خود رسیده است.

در این نامه عنوان شده است که کارمندان دوستم در حال حاضر در شرایط سخت اقتصادی بسر می‌برند به طوریکه برای خرج‌های روزانه خود درمانده‌اند، اما اشرف‌غنی نه تنها کمترین توجهی به آنها نداشته بلکه روند عدم پرداخت معاش برای آنها ادامه دارد.

در بخشی از این نامه خطاب به رییس‌جمهور غنی آمده است که من گاهی فکر می‌کنم کاش رییس‌جمهور کشور ما نیز در خانه اجاره‌ای زنده گی می‌کرد تا درد کسانی برایش آشنا می‌بود که هر ماه صاحبان خانه‌ها پشت درشان دق‌الباب می‌کنند و از آنها کرایه خانه را مطالبه می‌کنند، اگر مشکل در جاهای دیگری است، تقصیر ما کارمندان و کارکنان بیچاره و مظلوم چیست؟ اگر ما باشنده گان ناکارآمدتان هستیم هدایت بدهید تا همه ما را برکنار کنند و به جای ما افرادی را که به نظر شما لایق‌تر هستند جایگزین کنند.

در بخش دیگری از این نامه سرگشاده آمده: آقای رییس‌جمهور! به هر اسم و رسمی که معاش این کارکنان بیچاره و مظلوم را نگه داشته‌اید تا فرزندان آنها گرسنگی بکشند، کار در خور شأن یک رییس‌جمهور نیست، ما باشنده گان شماییم که برای به قدرت رسیدنتان روز انتخابات به پای صندوق‌های رای رفتیم و رای دادیم.

این در حالیست که چندی است ارتباط میان رییس جمهور و معاون اولش رو به سوی تیره گی رفته تا آنجا که دوستم ماه‌ها نه در جلسات دولت اشتراک می‌کرد و نه به دفتر کارش می‌رفت.

دامنه اختلافات میان غنی و دوستم به آنجا رسید که رولا غنی اعلام کرده بود دوستم در حبس خانگی به سر می‌برد که این اظهار نظر وی با واکنش تند دفتر جنرال دوستم مواجه شد.
دوستم پیش از این نیز بارها از حکومت انتقاد کرده و گفته بود که غنی برای وی صلاحیتی قایل نبوده و همواره در تصمیمات حکومتی نادیده گرفته می‌شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار