افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 18 اکتبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

گلایه نماینده‌گان از غیبت هیأت اداری مجلس

درحالی که شماری از نماینده‌گان روز گذشته برای شرکت در نشست عمومی به شورای ملی آمده بودند؛ اما غیبت هیأت اداری مجلس مانع برگزاری این نشست شد.

 

نماینده‌گان می‌گویند که رئیس، معاونان و دبیران مجلس سرگرم سفرهای بیرونی و ولایتی‌شان هستند.

 

آنان از کم کاری هیأت اداری برای مدیریت درست مجلس به شدت انتقاد می‌کنند و این کار آنان را ضربه‌ای جدی به مجلس نماینده‌گان می‌دانند.

 

نماینده‌گان که به دلیل عدم حضور هیأت اداری مجلس با درب بسته روبرو شده‌اند از بی برنامه‌گی‌ها می‌گویند.

 

نادرشاه بحر نماینده‌ی مردم غور در مجلس اظهارداشت: “ما همیشه به روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه نشست عمومی برگذار می‌کنیم و متأسفانه هیأت اداری به علت ضعف مدیریت نمی‌تواند اجندای نشست را تعیین کند و بگونه خوب مدیریت کند”.

 

محمدنذیر حنفی رئیس کمیسیون تقنینی مجلس نماینده‌گان نیز ادامه داد: “هیأت اداری هرگاه تصمیم داشت که نماینده‌گان امروز در کمیسیون‌هایشان شرکت کنند، پس آن را به نماینده‌گان اطلاع می‌دادند و از سرگردانی جلوگیری می‌کردند”.

 

فاطمه نظری نماینده‌ی مردم کابل در مجلس افزود: “ما بگونه معمول به روزهای جفت نشست عمومی برگذار می‌کنیم و اگر وضعیت به همین گونه ادامه پیدا کند، این کار ضربه جدی به شورای ملی خواهد بود”.

 

اما دبیر مجلس نماینده‌گان کم کاری هیئت اداری را رد می‌کند و تأکید می‌کند که بربنیاد فیصله کمیته رئیسان قرار بود که نماینده‌گان به روز شنبه در نشست کمیسیون‌هایشان شرکت کنند.

 

عبدالرئوف انعامی دبیر مجلس نماینده‌گان تأکید کرد: “رئیس مجلس در سفر رسمی در آسترلیا بود، معاون صاحب دوم در روسیه هستند، متأسفانه این گونه نباید می‌شد، اما حالا من متأسف هستم که امروز نشست عمومی برگذار نشد”.

 

این نخستین بار نیست که نشست عمومی مجلس نماینده‌گان به علت نبود هیأت اداری برگذار نمی‌شود. این مجلس در یک سال اخیر با غیرحاضری دوامدار برخی از نماینده‌گان و اعضای هیأت اداری روبرو بوده است و بارها به علت تکمیل نبودن نصاب مجلس چندین قانون از رأی گیری بازمانده‌اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار