افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 26 اکتبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

گلایه سربازان از نبود قوای کمکی و تجهیزات در هلمند

شماری از سربازانی که در هلمند با طالبان درگیر نبرد هستند از نبود هماهنگی میان نیروهای دولتی سخن می‌زنند و می‌گویند که این ناهماهنگی سبب شده است تا این نبرد به درازا کشیده شود.

 

درهمین حال رئیس شورای ولایتی هلمند خواهان فرستاده شدن نیروهای بیشتر به این ولایت است.

 

منطقه باباجی شهر لشکرگاه از یک هفته بدینسو گواه درگیری میان طالبان و نیروهای دولتی است، اما بخش‌هایی از این منطقه هنوز هم زیر اداره طالبان است.

 

شماری از سربازان پولیس در حوزه چهارم امنیتی شهر لشکرگاه می‌گویند که از یک هفته بدین سو با طالبان درگیر هستند؛ اما به علت نرسیدن نیروی کمکی نمی‌توانند طالبان را سرکوب کنند.

 

یکی از این سربازان پولیس می‌گوید: “پنج تا شش روز است که ما در اینجا در حالت جنگ هستیم؛ ما جایی را پیشتر گرفته بودیم مهمات به ما نرسید آن را از دست دادیم”.

 

یکی دیگر از این سربازان پولیس ادامه داد: “این پاسگاه سوم است که ما گرفتیم، تقریبا دو روز در خط اول نبرد بودیم، تقریبا تا نماز شام جنگیدیم و کسی به ما کمک نکرد”.

 

درهمین حال شماری از مسئولان پولیس می‌گویند که طالبان در بخش‌هایی از شهر لشکرگاه اعضای خانواده‌های سربازان پولیس را کشته‌اند و پلچک‌ها را ویران ساخته‌اند.

 

فرمانده نظم عامه نیز خاطرنشان کرد: “ما به خانواده‌های سربازان دلیری که کودکانشان را به گلوله بستند، پل‌های راه‌های عمومی را خراب ساختند و مکاتب را سوختاندند، به خاطر اینکه آنان به دولت گزارش می‌دادند، طالبان به آنها ضرر رسانده‌اند”.

 

رئیس شورای ولایتی هلمند می‌گوید که نبرد به نزدیکی شهر لشکرگاه رسیده است و وی خواهان فرستادن نیروهای بیشتری به این ولایت است.

 

کریم اتل رئیس شورای ولایتی هلمند گفت: “وزیر دفاع و وزیر داخله به خاطر این نبرد که حالا به مرکز (شهر لشکرگاه) رسیده است توجه جدی کنند از ما حمایت هوایی کنند و از سربازان دلیر ما را حمایت کنند”.

 

مسئولان پولیس در ولایت هلمند می‌گویند که در نتیجه درگیری‌ها ۱۵ مخالف مسلح دولت کشته شدند و درحال حاضر عملیات پاکسازی در بیشتر بخشهای باباجی، شاول، سیستانی و نهر سراج هلمند ادامه دارد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار