افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 16 آوریل , 2016 لینک کوتاه خبر :

گفتگوی ویدیویی رئیس جمهور غنی با مسؤولین ملکی و نظامی ۳۴ ولایت کشور

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان صبح امروز در مرکز ملی توحید از طریق ویدیو کنفرانس با والیان، قوماندانان امنیه، قول اردوها و زون‌ها و نیز با رؤسای امنیت ملی ۳۴ ولایت در خصوص وضعیت عمومی کشور صحبت کرد.

در این ویدیو کنفرانس ابتدا مسؤولین سکتور امنیتی کشور پیرامون کارکردها، فعالیت‌ها و وضعیت موجود ولایات مربوط شان به رئیس جمهور معلومات ارائه نمودند.

رئیس جمهور کشور پس از استماع معلومات و گزارش‌های آنان، از مسؤولین ملکی و نظامی کشور بخاطر انجام عملیات‌های مؤفقانه زمستانی تشکری نمود. وی اضافه کرد که عملیات‌های نظامی قوای امنیتی و دفاعی در مقابل دشمن به خوبی به پیش می‌رود.

محمد اشرف غنی به والیان کشور هدایت داد که علما، بزرگان و عموم مردم را در ولایات مربوط شان بخاطر محکوم نمودن جنگ تحمیلی در کشور تشویق نمایند، زیرا تروریستان، اطفال، زنان، علما، بزرگان و عامۀ مردم را هدف قرار می‌دهند و به شهادت می‌رسانند.

رئیس جمهور کشور همچنان به تمام والیان هدایت داد که در کنار مسایل امنیتی و محاربوی، بالای امور حکومتداری خوب، برنامه‌های اقتصادی، انجام خدمات بهتر و حل مشکلات مردم تمرکز بیشتر نمایند.

رئیس جمهور کشور با ستایش از شجاعت و قهرمانی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، انجام عملیات‌های نظامی قوای مسلح علیه دشمن را در ۳۱ نقطۀ مختلف کشور طی ۲۴ ساعت گذشته، قابل قدر دانست.

همچنان رئیس جمهوری اسلامی افغانستان از دیروز بدینسو با والیان بغلان، تخار، فاریاب، کنر، کندز، بادغیس، جوزجان و فراه از طریق تماس‌های جداگانۀ تلیفونی صحبت نمود.

رئیس جمهور کشور طی این تماس‌ها وضعیت حکومتداری محلی را از والیان مربوط جویا گردید و تأکید کرد، که اولویت برای تمام والیان تأمین امنیت و مقابله به دشمن می‌باشد.

رئیس جمهورغنی با تأکید گفت، ضمن اینکه والیان باید در راستای مبارزه با تروریزم توجه جدی نمایند، در ارائه خدمات بهتر و حکومتداری خوب برای شهروندان کشور نیز تلاش ورزند.

قابل ذکر است که رئیس جمهوری اسلامی افغانستان بر اساس یک تقسیم اوقات منظم بصورت دوره‌ یی، با والیان ولایات در خصوص پیشرفت‌های کاری شان صحبت خواهد کرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار