افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 29 آوریل , 2016 لینک کوتاه خبر :

گفتگوی ویدیویی رئیس جمهور غنی با رؤسا و اعضای شوراهای ولایتی ۳۴ ولایت کشور

رییس جمهور غنی

 

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان روز گذشته از طریق ویدیو کنفرانس در مرکز ملی توحید با رؤسا و اعضای شوراهای ولایتی ۳۴ ولایت کشور صحبت نمود.

 

ابتدا اسدلله کاکر منشی شورای ولایتی زابل به نمایندگی از زون جنوب، فرید بختور رئیس شورای ولایتی فراه به نمایندگی از زون غرب، لعل محمد دورانی رئیس شورای ولایتی ننگرهار به نمایندگی از زون شرق، بهاوالدین جیلانی رئیس  شورای ولایتی پروان به نمایندگی از زون مرکز، ارباب روح الله رئیس شورای ولایتی تخار به نمانیدگی از زون شمال شرق و رؤسای شورای‌های ولایتی بلخ و بامیان صحبت نمودند.

 

آنان از این اقدام رئیس جمهور که برای اولین بار از طریق نمایندگان شورای ولایتی ۳۴ ولایت، نیازمندی‌ها و مشکلات مردم را استماع می‌نماید، قدردانی نمودند.

 

این نمایندگان پیشنهادات و مشکلات منطقوی شانرا در بخش‌های تأمین امنیت، معارف، صحت، پروژه‌های زیربنایی، کمبود تشکیل در پولیس، تأمین ارتباطات بیشتر با شوراهای ولایتی و وضعیت زندگی مردم با رئیس جمهور شریک ساختند.

 

نمایندگان شورای ولایتی بگونۀ هماهنگ از موقف و سخنرانی اخیر رئیس جمهور در شورای ملی حمایت کردند و تأکید ورزیدند که با تمام توان از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان پشتیبانی می‌کنند.

 

رئیس جمهور کشور پس از استماع صحبت‌ها و ارائه معلومات آنها گفت، امسال، سال تحرک در تمام عرصه‌ها می باشد و دیدگاه ۵ ساله نیز ایجاد شده است. وی افزود که در سال جاری کار بالای پروژه‌های زیربنایی مخصوصاً بندها به شدت جریان خواهد داشت.

 

رئیس جمهور غنی با اشاره به تأمین شفافیت و آوردن اصلاحات در ادارات گفت که در ارگان‌های عدلی و قضایی اصلاحات لازم به میان آمده است.

 

رئیس جمهور تصریح کرد که ما تعریف واضح از دوست و دشمن داریم و اکنون هر سه قوه به یک اجماع واحد سیاسی رسیده اند. وی خطاب به اعضای شورای ولایتی گفت، باید همه یکصدا شویم و به دشمنان افغانستان مجال تفرقه افگنی ندهیم.

 

رئیس جمهور غنی گفت که حملۀ بهاری طالبان در ۴۲ نقطۀ کشور به شکست مواجه گردید و نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در مبارزه با گروه‌های تروریستی مخصوصاً داعش، دستاوردهای چشمگیری داشته اند.

 

رئیس جمهور محمد اشرف غنی گفت باید تصویر واضح از ولایات و زون‌های کشور ارائه گردد و از شوراهای ولایتی ۳۴ ولایت خواست که طرح‌های شانرا در این زمینه به ریاست جمهوری بسپارند.

 

رئیس جمهور کشور همچنان از شوراهای ولایتی تقاضا نمود که با والیان و ادارات محلی به خاطر حل مشکلات منطقوی مردم هماهنگی بیشتر ایجاد نمایند. وی اضافه کرد که تمرکز بعدی ما بحث روی مشکلات و نیازمندی‌های ولسوالی‌ها خواهد بود.

 

رئیس جمهور غنی گفت که این بحث ها با شوراهای ولایتی در آینده همچنان ادامه خواهد داشت و بزودی جلسۀ در کابل با حضور نمایندگان شوراهای ولایتی سراسر کشور دایر خواهد شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار