افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 23 آوریل , 2017 لینک کوتاه خبر :

گفتگوی ویدیویی رئیس‌جمهورغنی با مسوولین ملکی و نظامی ۳۴ ولایت کشور

غنی

محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان شام روز گذشته در مرکز ملی توحید در ارگ، از طریق ویدیو کنفرانس با والیان، قوماندانان قول‌اردوها، زون‌های پولیس و امنیه، همچنان با رؤسای امنیت ملی، حج و اوقاف، اطلاعات فرهنگ، معارف و رؤسا و اعضای شورای ولایتی ۳۴ ولایت درخصوص اوضاع جاری صحبت کرد.

رئیس‌جمهورغنی مراتب تسلیت عمیق خویش را به‌خاطر حملۀ تروریستی بالای قوماندانی قول‌اردوی ۲۰۹ شاهین به همه مردم افغانستان ابراز کرده‌گفت، در رویداد تروریستی روز جمعه، فرزندان ما در حالی‌که مصروف عبادت بودند، هدف حملۀ بزدلانۀ تروریستی قرار گرفتند و به شهادت رسیدند.

 

وی افزود: هر کدام این سربازان، قهرمانانِ‌اند که برای آیندۀ بهتر وطن، راه خدمت را پیشه کرده‌اند، من در سفر امروز به ولایت بلخ، از مجروحین این رویداد تروریستی عیادت کردم و آنها همچنان روحیۀ عالی برای مبارزه با دشمن داشتند.

 

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد که تحقیقات جدی در زمینه آغاز گردیده و هم‌اکنون معاون وزیر دفاع، لوی درستیز و معاون ریاست عمومی امنیت ملی در ساحه حضور دارند. وی گفت که ترتیبات انتقال پیکرهای شهدا به مناطق شان نیز گرفته شده‌است.

 

رئیس‌جمهورغنی اضافه کرد که در ماه‌های اخیر نیروهای امنیتی و دفاعی ما، تلفات بی‌سابقۀ را به دشمن وارد کرده‌اند، و ما باید درک کنیم که نوع جنگ در افغانستان تغییر کرده‌است، دشمنان پس از ناکامی در میدان‌های جنگ، افراد ملکی، مساجد، تکایا، علما، زنان، جوانان و کودکان مانرا هدف قرار می‌دهند.

 

رئیس‌جمهور اظهارداشت که جنگ افغانستان جنگ داخلی نیست، ما در خط نخست نبرد بین‌المللی قرار داریم و با گروه‌های تروریستی بین‌المللی درحال جنگ هستیم. وی گفت: تلاش دشمن این است که افغانستان را به پایگاه بی‌ثباتی مبدل کند، اما برای شان اجازۀ بی‌ثبات ساختن را نخواهیم داد، و با قاطعیت تلاش می‌ورزیم تا آرامش را برای پنج نسل آینده تأمین کنیم.

 

رئیس‌جمهورغنی یادآور گردید که ما در لحظۀ حساس قرار داریم و باید با مقاومت تمام، تاریخ‌ساز شویم و دشمن و همه گروه‌های تروریستی را به انزوا بکشانیم. وی افزود که گروه‌های اقلیت ارادۀ ما را به هیچ وجه تغییر داده نمی‌توانند.

 

رئیس‌جمهور خطاب به طالبان گفت: اکنون افغانستان؛ دیگر افغانستان دیروز نیست، اگر واقعاً جرئت دارید، بیایید با علما، جوانان و زنان آگاه وارد بحث شوید، نه این‌که آنها را در هرجای هدف قرار دهید.

 

رئیس‌جمهورمحمداشرف غنی بیان داشت که امروز ضرورت به بسیج مردمی است و باید همه علیه جنایات تروریستان صدا بلند کنند، زیرا این درد مشترک همۀ مردم می‌باشد و ارادۀ ما در مبارزه با تروریزم و دشمنان افغانستان تغییر نمی‌کند.

 

در این ویدیو کنفرانس، وزرای سکتور امنیتی و دفاعی، رئیس عمومی امنیت ملی، وزرای معارف، تحصیلات عالی، حج و اوقاف، اقوام و قبایل، معین وزارت اطلاعات و فرهنگ، سرپرست ادارۀ مستقل ارگان‌های محلی، مشاور ارشد رئیس‌جمهور در امور روابط عامه و استراتیژیک و رئیس عمومی ادارۀ امور ریاست‌جمهوری نیز حضور داشتند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار