افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 8 ژانویه , 2017 لینک کوتاه خبر :

گفتگوی حکمت خلیل کرزی با معاون وزارت امور خارجه ایالات متحدۀ امریکا

حکمت خلیل کرزی

حکمت خلیل کرزی، معین سیاسی و سرپرست وزارت امور خارجۀ جمهوری اسلامی افغانستان، روز گذشته با آقای توماس شنن، معاون وزارت امور خارجۀ ایالات متحدۀ امریکا، در مقر این وزارت ملاقات نمود.

 

در این ملاقات، طرفین روی موضوعات دوجانبه، منطقه­یی و بین­المللی، مبارزۀ مشترک علیه تروریزم و پیکار با حلقاتی که از این پدیدۀ شوم سوءاستفاده می­کند، آموزش و تقویت نیروهای ملی امنیتی و دفاعی افغان به خصوص آموزش و تجهیز نیروهای هوایی افغانستان صحبت و گفتگوی همه­جانبه نمودند.

 

معین سیاسی وزارت امور خارجه، در بیان مطبوعاتی­ای که در ختم این ملاقات دایر گردید؛ از همکاری­های ایالات متحدۀ امریکا در ساحات مختلف اظهار امتنان نموده و اذعان داشت که “روابط افغانستان با ادارۀ رئیس جمهور اوباما در خوب­ترین سطح همکاری قرار داشته و باورمند است که این مناسبات با ادارۀ جدید رئیس جمهور دونالد ترمپ نیز در عالیترین سطح قرار خواهد داشت.”

 

آقای شنن در این بیان مطبوعاتی اظهار داشت که سفر وی روی دو هدف مشخص متمرکز است: اول- اینکه این سفر، سفر هیأت رسمی ایالات متحده در اواخر دورۀ کاری ادارۀ موجود ایالات متحده به افغانستان صورت می­گیرد. ثانیا اینکه، نشان­دهندۀ تعهد ایالات متحدۀ امریکا در ادارۀ جدید، به همکاری و مشارکت دوامدار با جمهوری اسلامی افغانستان می‎باشد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار