افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 18 ژوئن , 2014 لینک کوتاه خبر :

گزینه آخر عبدالله… تحریم در برابر تقلب

  

داکتر عبدالله نامزد پیشتاز دور اول انتخابات ریاست جمهوری به میزان آرای مشکوک و تخلف ها و تخطی های ناظران و کارمندان و تیم های انتخاباتی دیگر نامزدها اعتراض کرد… پاسخ او سکوت بود.

داکتر عبدالله نامزد پیشتاز و نماینده اصلی مردم ملکی برای احراز پست ریاست جمهوری در دور دوم نسبت به صیانت از آرای عمومی هشدار داد… پاسخ او سکوت بود. داکتر عبدالله رهبر اپوزیسیون و برنده بیش از دو سوم برگه های رای بارها مورد حملات انتحاری و انفجار قرار گرفت و حکومت سکوت کرد.

کمی به عقب تر باز می گردیم به سنبله 1388 که داکتر عبدالله در اعتراض به مهندسی آرای عمومی و تقلب های گسترده برای رسانیدن حامد کرزی به بیش از 51 درصد رای و تداوم حکومت وی، اعلام انصراف از دور دوم انتخابات 2009 نمود… پاسخ وی سکوت بود و البته 5 سال دوری از قدرت.

داکتر عبدالله در نشست خبری ساعتی قبل خود، روند شمارش آرای انتخابات 24 جوزا را تحریم کرد و دستور داد ناظران تیم اصلاحات و همگرایی مراکز شمارش آرا را ترک کرده و به دفاتر خود بازگردند… آیا این بار نیز پاسخ او سکوت خواهد بود؟

توقف فوری شمارش آرا تا زمان دریافت پاسخی قانع کننده از سوی کمیسیون مستقل انتخابات، اعلام عدم مشروعیت انتخابات درصورت تداوم شمارش آرا، تعلیق روابط تیم اصلاحات و همگرایی با کمیسیون های انتخاباتی و بیان عملکرد جانبدارانه حامد کرزی در پروسه انتخابات و کارکرد کمیسیون از دیگر اظهارات عبدالله در این نشست خبری بود.

آنچه گفته شد مروری اجمالی بر روند کنش ها و واکنش های پیرامون داکتر عبدالله و تیم اش بود اما از منظری دیگر باید به عمل ها و عکس العمل های دست های از پرده بیرون افتاده و نمایان علی احمد جلالی، حامد کرزی، زلمی خلیل زاد، عبدالستار سیرت و اشرف غنی احمد زی در جهت دهی انتقال قدرت بر اساس خواست غرب پرداخت.

اشرف غنی احمدزی با کسب 3 درصد آرا در انتخابات 2009 باز هم با امید به اسراییل و امریکا و انگلیس نامزد ریاست جمهوری در 2014 می شود، شایعاتی مبنی بر حمایت کرزی از زلمی رسول به نفع احمد زی براه می افتد و در نتیجه وزیر خارجه از ادامه رقابت ها باز می ماند…

رییس دارالانشای کمیسیون مستقل انتخابات و دیگر افراد مذکور همه با هم آرای اشرف غنی را از 3 درصد به بیش از 51 درصد می رسانند، با انواع و اقسام تهدیدها و توصیه ها و پیشنهادها به عبدالله، نماینده کوچی های نکتایی دار به مسند قدرت تکیه می زند تا منافع استکبار جهانی را حداقل تا 2024 در افغانستان تامین نماید.

منبع: افغان پیپر

 

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار